kuchnieportal

Dobieramy okap do stylu kuchni

Dobieramy okap do stylu kuchni

Okap kuchenny to niezwykle ważne urządzenie. Przede wszystkim chłonie on parę wodną oraz pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w trakcie gotowania potraw. Oczyszcza on także pomieszczenie z dwutlenku węgla i drobinek tłuszczu. Ułatwia to znacznie sprzątanie, ponieważ z mebli i sprzętów nie trzeba usuwać tłustego nalotu. Mimo swoich licznych zalet okapy bywają problematyczne. Wiele osób uważa, że urządzenia są nieestetyczne i psują efekt końcowy aranżacji. Nie musi to być jednak problemem.

Różne okapy kuchenne

Producenci oferują różne typy okapów kuchennych. Najczęściej spotkać można okap ścienny, który jest montowany na ścianie albo na suficie. Wbrew pozorom, nie musi być on kwadratowy czy prostokątny. Bywa też okrągły albo uchylny. Ciekawą propozycją jest okap kuchenny wyspowy, który znajduje się w centralnej części kuchni i przylega oczywiście do sufitu. Można spotkać również okap w zabudowie – nie rzuca się bardzo w oczy, łatwo więc go po prostu nie zauważyć.

Jaki okap do jakiej kuchni?

Każdy z okapów może świetnie spełniać swoją rolę. W jego doborze główną rolę odgrywa więc pomysł na aranżację kuchni. Osoby, które stawiają na tradycyjnie urządzoną kuchnię, mogą śmiało wybrać okap ścienny i choć to tradycyjne rozwiązanie, wcale nie musi być nudne. Producenci chętnie bawią się kolorami i formą, oferując designerskie urządzenia, które stają się również dekoracją kuchni.

Okap wyspowy to jedyne rozwiązanie w przypadku kuchni, która posiada blat kuchenny w swoim centrum. Tak urządzona kuchnia to często spotykane rozwiązanie w wielu nowoczesnych mieszkaniach. Sprawdza się ono zwłaszcza w przypadku kuchni połączonych z salonem. To prawda, że tym sposobem okap będzie wyeksponowany, ale wiele modeli zachwyca swoim designem. Może więc on stać się atutem.

Okap kuchenny do zabudowy to propozycja dla osób, które chciałyby „ukryć” wszystkie sprzęty. Tak urządzona kuchnia ma jednolity styl i bardzo elegancko się prezentuje. To sprytny sposób na to, by korzystać z dobrodziejstw okapu, a jednocześnie nie przejmować się tym, że jest. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchniach niewielkich rozmiarów. Na stworzenie kuchni ze sprzętem w zabudowie często decydują się także osoby, których pomieszczenie jest otwarte. Oznacza to, że jest bardziej wyeksponowane na wzrok gości. Lepiej więc, aby okap był ukryty wewnątrz stylowych mebli z połyskiem.

Okap kuchenny a jego producent

Szukając odpowiedniego okapu, natchnąć można się na różne propozycje, zarówno bardziej tradycyjne, jak i te designerskie. Nie należy jednak skupiać się tylko na warstwie wizualnej. Urządzenie to jest istotne, by nasza kuchnia była miejscem bezpiecznym i czystym. Dlatego warto mieć na uwadze funkcjonalność okapu, oferowane filtry i klasę energetyczną. Wysokie standardy zapewni zaufany producent, więc dobrze jest zainwestować w sprawdzony sprzęt. A taki znaleźć można w ofercie znanej każdemu firmy – Whirlpool. Umożliwia ona zakup gustownych i nowoczesnych okapów, które z łatwością dopasować można do swoich potrzeb oraz stylu, w jakim kuchnia będzie zaaranżowana. Jednocześnie urządzenia są solidne, skuteczne, a także posiadają dodatkowe filtry, które znacznie ułatwiają korzystanie z okapu. Z ofertą zapoznać można się na stronie Whirlpool.pl

Wybór okapu może wydawać się trudny, jeśli jednak sprecyzować pomysł na aranżację kuchni, sprawa staje się znacznie łatwiejsza. Każde urządzenie, zarówno okap kuchenny do zabudowy, jak i ścienny czy wyspowy, mogą być strzałem w dziesiątkę – najważniejsze, by myśleć całościowo. Supernowoczesny okap na ścianie o fantazyjnym kształcie nie będzie wyglądał dobrze w niewielkiej, zawalonej sprzętami kuchni. Ale nie tylko aspekt wizualny powinien nas interesować. Ważna jest czy okap skutecznie oczyszcza powietrze. Dobrze więc, by pochodził on od sprawdzonego producenta, jak chociażby wymieniony już producent sprzętu AGD Whirlpool. Urządzenie może być zarówno dekoracją, jak i sprzętem funkcjonalnym oraz wydajnym.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95