kuchnieportal

Dlaczego warto zainwestować w rozkładany stół do jadalni?

Dlaczego warto zainwestować w rozkładany stół do jadalni?

Argumentów przemawiających na korzyść takich modeli można mnożyć bez końca, dlatego, aby ułatwić wam podjęcie decyzji, wybraliśmy 5 najważniejszych zalet, które posiada każdy stół do jadalni rozkładany. Jeśli jesteście właśnie na etapie zakupu takiego mebla to nasze wskazówki z dużym prawdopodobieństwem okażą się bardzo przydatne – dzięki nim nie tylko podejmiecie ostateczną decyzję, ale też przekonacie się, że rozkładany stół do jadalni nie jest rozwiązaniem dedykowanym wyłącznie do małych pomieszczeń.

5 powodów, dla których stół do jadalni rozkładany to dobry wybór

Jadalnie, biorąc pod uwagę współczesne standardy budownictwa, bardzo rzadko osiągają imponujące rozmiary. Sukcesywnie zmniejszający się metraż mieszkań nie tylko coraz częściej uniemożliwia wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na stół z krzesłami, ale też zmusza nas do poszukiwania kompromisów i alternatywnych rozwiązań. To właśnie z myślą o takich potrzebach powstały stoły do jadalni rozkładane ? funkcjonalne modele, które wykazują się wyjątkową elastycznością względem zróżnicowanego metrażu wnętrz i preferencji użytkowników. Zastanawiacie się nad zakupem takiego mebla? Poznajcie 5 powodów, dla których warto zainwestować w stół do jadalni rozkładany.

Elastyczność względem metrażu – stół rozkładany sprawdzi się małej i dużej jadalni

Zacznijmy od tego, co stół do jadalni rozkładany ma najlepszego do zaoferowania, a więc szerokich możliwości aranżacyjnych i umiejętności dopasowania się do metrażu każdego pomieszczenia. Z jego zalet chętnie korzystają już nie tylko osoby dysponujące skromnym kącikiem jadalnianym zlokalizowanym pomiędzy kuchnią a salonem, ale też właściciele przestronnych i urządzanych z rozmachem jadalni w stylu amerykańskim. Rozkładany stół dzięki opcji powiększenia blatu potrafi sprytnie dostosować się do warunków panujących w każdym wnętrzu, dlatego świetnie radzi sobie zarówno w dużych jadalniach, jak i tych, których metraż pozostawia wiele do życzenia.

Oszczędność przestrzeni – model z funkcją rozkładania na co dzień nie zajmie dużo miejsca

Po stół z funkcją rozkładania warto sięgnąć wtedy, kiedy jadalnia na co dzień służy wyłącznie domownikom, a okazjonalnie także gościom. Jeśli należycie do towarzyskich osób i często zapraszacie do siebie rodzinę oraz przyjaciół to stół do jadalni rozkładany z dużym prawdopodobieństwem okaże się strzałem w dziesiątkę. W taki sposób zaoszczędzicie sporo cennych centymetrów, a w razie potrzeby łatwo powiększycie blat i wygospodarujecie dodatkowe nakrycia. Stół do jadalni 4-osobowy w podstawowej wersji musi mieć zapewnione 4,5 m2, a 6-osobowy min. 7,5 m2 przestrzeni. Stół 8-osobowy ma już nieco większe wymagania, bo na wyłączny użytek potrzebuje około 9,5 m2.

Możliwość łatwego powiększenia blatu – dzięki niemu zorganizujesz dodatkowe nakrycia dla gości

Mechanizmy rozkładania w stołach do jadalni działają bardzo różnie, ale posiadają jeden wspólny mianownik: pozwalają łatwo i szybko powiększyć blat o dodatkowe 50-100 cm. Na nakrycie dla jednej osoby powinno się przeznaczyć minimum 50-60 cm szerokości i 40 cm głębokości stołu, dlatego opcja rozkładania jest nieoceniona w momencie kiedy stół do jadalni, z którego na co dzień korzysta np. 4-osobowa rodzina, potrzebujemy przekształcić w model odpowiadający potrzebom 6, 8 czy 10 osób.

Producenci dają do wyboru w tym zakresie stoły do jadalni rozkładane i rozsuwane metodą synchroniczną lub asynchroniczną, które posiadają sprytnie ukryte pod blatem dostawki. Rozkładane stoły do jadalni z pełnym blatem dają możliwość powiększenia za pomocą wsporników oraz dostawek montowanych na dwóch końcach blatu, wkładek schowanych w oskrzyniach lub szufladach na końcach stołu. Modele rozsuwane z kolei posiadają prowadnice, które w zależności od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych działają całkowicie niezależnie od siebie lub synchronicznie.

Praktyczne rozwiązania konstrukcyjne –  stół rozkładany do jadalni doskonale wie, co to funkcjonalność

Jedną z najbardziej cenionych zalet, jaką posiadają stoły do jadalni rozkładane jest funkcjonalność. Przy stosunkowo niewielkich i zgrabnych gabarytach, zyskujemy tutaj mnóstwo opcji i możliwości aranżacyjnych, pozwalających na dostosowanie tego mebla do indywidualnych potrzeb. Pomysłowa konstrukcja sprawia, że stół rozkładany w komplecie z krzesłami na co dzień nie zabiera zbyt dużo miejsca, zostawiając przy tym dosyć przestrzeni dla innych mebli, a w razie potrzeby jest w stanie zapewnić wygodne miejsce przy blacie dla większej ilości osób, bez konieczności dezorganizowania stałego ładu i ciągów komunikacyjnych przebiegających we wnętrzu.

Duży wybór wariantów – rozkładane stoły są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach

Macie jeszcze wątpliwości, czy zainwestować w stół do jadalni rozkładany? Być może przekona was duży wybór, jaki w tym zakresie oferują znane i lubiane marki wnętrzarskie. Pośród modeli dostępnych na sfmeble.pl znajdziecie stoły do jadalni rozkładane okrągłe, prostokątne i owalne w różnych wariantach rozmiarowych, wykonane z naturalnego litego drewna, szkła hartowanego, lekkich płyt meblowych lub metalu. Coś dla siebie znajdą tutaj nie tylko zadeklarowani fani klasyki, ale i entuzjaści stylu scandi oraz vintage czy wielbiciele klimatów loftowo-industrialnych – asortyment internetowego salonu meblowego to prawdziwy raj dla miłośników różnych stylistyk.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95