kuchnieportal

Czym przyozdobić okno kuchenne?

Czym przyozdobić okno kuchenne?

Okno w kuchni jest bardzo cennym źródłem światła, dzięki któremu gotowanie może być jeszcze przyjemniejsze. Warto zadbać o jego wygląd wizualny, aby dodatkowo cieszyło oko wszystkich domowników. Jakie elementy możemy śmiało wykorzystać do przyozdobienia kuchennego okna?

Chyba każdy miłośnik gotowania przyzna rację, że dobre oświetlenie w kuchni jest bardzo ważne. Oczywiście nie mówimy tutaj o sztucznym świetle żarówki, ale naturalnym słonecznym blasku wbijającym się przez okno. Projektując swoją kuchnię, możemy wybrać wariant z kilkoma mniejszymi oknami lub jednym większym. Kuchenne okno jest też świetną okazją do wprowadzenia dekoracji takich jak firany, kwiaty lub inne elementy ozdobne, które sprawią, że okno stanie się niewątpliwym atutem tego pomieszczenia.

 

Nietypowe firany

 

Jak delikatnie przysłonić okno, nie ograniczając przy tym dostępu do światła? Oczywiście za pomocą zazdrostek. Zazdrostki do kuchni są jednym z najczęściej wybieranych rodzajów firanek do tego typu wnętrza. Zawiesza się je mniej więcej w połowie okna, dzięki czemu zyskujemy odrobinę prywatności przy jednoczesnym zachowaniu części widoku z okna. Patyk służący do umieszczenia zazdrostki na oknie jest najczęściej wykonany z plastiku lub metalu, a sama firanka może występować w formie tradycyjnej lub bardziej nowoczesnej. Taka aranżacja kuchennego okna nada pomieszczeniu przytulnego charakteru i wprowadzi dużą ilość ciepła. Wielu z nas zazdrostki mogą się kojarzyć z pełnym miłości babcinym domem.

 

Naklejki na szyby

 

Umieszczanie naklejek na kuchennych oknach może się wydawać dziwnym pomysłem, ale mimo wszystko takie dekoracje mają swoich zwolenników. Elementy te można umieścić  w dowolnym miejscu na szybie w taki sposób, aby częściowo ograniczyć sąsiadom wgląd do naszej kuchni. Ich atutem jest szeroka gama wzorów, które z łatwością można dopasować do stylu swojego wnętrza. Naklejki te najczęściej występują pod postacią geometrycznym wzorów, witraży lub motywów roślinnych. W przypadku kiedy taka dekoracja nam się znudzi, nie musimy posiadać żadnego specjalistycznego sprzętu do jej usunięcia. Wystarczy je odkleić i delikatnie przemyć okno, aby usunąć pozostałe ślady.

 

Dekoracje na parapet

 

Myśląc o kuchennym oknie, nie można zapomnieć o parapecie, który również jest jego ważnym elementem. Zapewnia on nawet większe możliwości udekorowania niż sama szyba. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na nim dużej ilości sezonowych ziół, które nie dość, że będą się pięknie prezentowały, to jeszcze można je wykorzystać do nadania smaku przyrządzanym daniom. Poza ziołami, na parapecie mogą znaleźć się świeżo ścięte polne kwiaty lub rośliny doniczkowe. Większość zielonych roślin wytwarza duże ilości tlenu, które pozytywnie wpływają na samopoczucie. Wystrój kuchennego okna warto dostosowywać do panującej pory roku, aby nadać kuchni klimatu zewnętrznej pogody. Wiosną i latem idealnie sprawdzą się wymienione wyżej sezonowe zioła i kwiaty, jesienną aurę zapewnią kolorowe liście wpięte w zazdrostki, natomiast zimową atmosferę stworzymy sztucznym śniegiem na szybie lub świątecznym stroikiem.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95