kuchnieportal

Czym kierować się podczas wyboru firan do kuchni?

Czym kierować się podczas wyboru firan do kuchni?

O kuchni mówi się, że jest sercem każdego domu. To często właśnie tutaj zaspani wpadamy na siebie o poranku, biegnąc po kawę do ekspresu. To miejsce wspólnego gotowania, pieczenia ciasteczek z dziećmi, nawet przyjęć i świątecznych spotkań z bliskimi. Nic więc dziwnego, że pragniemy, żeby każdy element kuchni był wyjątkowy i dopracowany. Dbamy o odpowiedni dobór kolorów, frontów meblowych, blatów i sprzętów kuchennych. A co z oknami i ich wystrojem? Dobór firan do kuchni jest równie ważny. Sprawiają, że staje się bardziej przytulna lub dodają jej ciekawego charakteru. Jak jednak dobrać odpowiednie firany do kuchni?

Jak wybrać firany idealne do kuchni?

Wszelkie elementy dekoracyjne są świetnym sposobem na to, by nasza kuchnia była nie tylko praktyczna, ale również estetyczna. W kuchni gotujemy, smażymy, pieczemy, więc nie wszystkie elementy wystroju sprawdzą się w takim pomieszczeniu, ale dobór odpowiednich firan jest z pewnością sposobem, by dodać kuchni odpowiedniego klimatu. Niewątpliwie firana, na którą się zdecydujemy, powinna być spójna kolorystycznie z kolorystyką kuchni. Zbyt kontrastowa nie będzie wyglądać estetycznie. Zdobienia na firanach, również nie są bez znaczenia. Kolory i formy detali dekoracyjnych umieszczonych na firankach także powinny być spójne z całością pomieszczenia.

Firany w kuchni – czy wielkość ma znaczenie?

Nie tylko kolor, rodzaj frontów kuchennych i zastosowanych wykończeń ma znaczenie w doborze idealnych firan do kuchni, ale także wielkość kuchni i samego okna. Kiedy nie dysponujemy dużym pomieszczeniem, zasada jest bardzo prosta i polega na tym, by kierować się minimalizmem. Zamiast rozbudowanych, strojnych dekoracji, lepiej zdecydować się na prostotę. Znacznie lepiej zdecydować się na jasne materiały z ewentualnymi maleńkimi elementami dekoracyjnymi niż dużymi wzorami. Świetnie sprawdzą się również firany w pionowe pasy, które optycznie powiększą całą przestrzeń. Nie bez znaczenia jest także długość firan. Z tego artykułu dowiecie się, jak dobrać ją odpowiednio do każdego rodzaju pomieszczeń – https://promodels.pl/firany-jak-dobrac-odpowiednia-dlugosc-i-rodzaj.

Firany w kuchni – czy materiał ma znaczenie?

Kuchnia jest miejscem, w którym gotujemy. Unoszą się w niej opary, kropelki tłuszczu, wilgoć oraz zapachy. Wszystko to osadza się na blatach i kuchennych sprzętach, ale także na firankach. Z pewnością te kuchenne pierzemy częściej niż te, które zdobią okna w salonie czy pokojach naszych dzieci. Warto więc, wybierając firany do kuchni, kierować się tym, z jakiego materiału są wykonane. Tym czy materiał jest na tyle wytrzymały, by znieść częstsze pranie.

firanki do kuchni

Nie bez znaczenia jest również ich gęstość, stopień, w jakim przepuszczają światło. Wybierając firankę, musimy zwrócić uwagę na lokalizację okna. Jeśli wychodzi na południe, można powiesić w oknie niemal dowolną tkaninę. Jeśli jednak okno wychodzi na zachód lub północ, przez co nasza kuchnia jest ciemna, należy postawić na firanki, które przepuszczają dużo światła. W takim wypadku świetnie sprawdzi się organza, gdyż odznacza się ona wysoką przejrzystością. Firany z organzy dobrze rozpraszają światło wpadające z zewnątrz.

Innym rozwiązaniem, który świetnie spisze się w ciemnych kuchniach, jest roleta rzymska, gdyż nawet po zasłonięciu, nie jest w ogóle marszczona, więc nadal może przepuszczać sporo światła. Kiedy mamy mocno oświetloną kuchnię możemy zastosować żakard, czyli grubą tkaninę oraz woal ? cienką i zwiewną z kolei, ale przepuszczającą niewiele światła. Szukając idealnego rozwiązania do naszej kuchni, warto wybrać firany na eurofirany.com, gdzie możemy przebierać wśród różnych wariantów związanych z materiałami. Mnogość wzorów, materiałów i przeróżnych rozwiązań, ułatwi nam ostateczny wybór, byśmy mogli udekorować kuchnię pięknymi firanami.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95