kuchnieportal

Modnie i z charakterem. Stylowa kuchnia od Virgo Studio

Modnie i z charakterem. Stylowa kuchnia od Virgo Studio

Styl industrialny to wciąż jeden z wiodących motywów w aranżacji wnętrz -uwielbiany za loftowy klimat, oryginalne wykończenia i funkcjonalny minimalizm. Salon mebli kuchennych Virgo Studio podjęło się urządzenia domu inspirując się tym stylem i wzbogacając go o nowoczesne elementy. Zajrzyjmy do środka tej realizacji!

Głównym zamierzeniem autora projektu – Szymona Sadowskiego, właściciela firmy Virgo Studio, była kreacja oryginalnego, stylowego wnętrza i maksymalne wykorzystanie atutów tego wnętrza. Jednym z nich był niewątpliwie bardzo duży metraż (ponad 50 m2 wspólnej przestrzeni salonu, jadalni i kuchni), który z godnie z oczekiwaniami inwestorów miał być maksymalnie wyeksponowany a samo wnętrze jasne, przestronne i nie przytłoczone zbyt dużą liczbą elementów składających się na jego wyposażenie. Jednocześnie inwestorzy marzyli, by całość aranżacji miała mocny w wyrazie charakter i była ciepła, przytulna oraz zgodna z aktualnie obowiązującymi trendami. Dużo wydawałoby się sprzecznych wymagań? Jak się okazuje można je doskonale połączyć!

Aby osiągnąć zamierzony efekt projektant z Virgo Studio połączył ze sobą dwa popularne style – industrialny z nowoczesnym. W projekcie pojawiło się więc dużo drewna, prostych form i metalowych wykończeń. W efekcie powstało świeże i międzystylowe wnętrze, które przywodzi na myśl luksus i artystyczne podejście do projektowania. Jego dużym atutem jest efektowna kuchnia z oryginalnymi, metalowymi elementami w całości zaprojektowana i wykonana przez Virgo Studio.

styl industrialny kuchnia

 

Asy aranżacji

Aby uniknąć wrażenia ciężkości monumentalnej zabudowy pod sufit, projektanci zaczynają wprowadzać do wnętrz designerskie witryny. Pojawiały się one już wcześniej, w klasycznych kuchniach, jednak dopiero teraz pną się ku górze w rankingu architektonicznych trendów i realizowane są w również w nowoczesnych aranżacjach. W realizacji Virgo Studio, projektant postawił na ten właśnie element aranżacyjny. Aby realizować klimat industrialnego wnętrza autor projektu zaproponowali witryny w nietypowej czarnej oprawie wykonanej ze stali. Nadają one oryginalnego rysu i efektownie kończą ciąg wysokiej zabudowy. Ich dodatkowym atutem jest oświetlenie szklanych półek, które rozświetla wnętrze witryny i pozwala wyeksponować użytkownikom tej kuchni dekoracyjne naczynia i akcesoria kuchenne.

 

kuchnia industrialna

Czarne, metalowe elementy pojawiły się również w innych elementach zaprojektowanego przez Virgo Studio wnętrza. Z tego materiały wykonane są m.in. krzesełka barowe, elementy dekoracyjne boków wyspy kuchennej oraz półka na ścianie. Dzięki czemu aranżacja tworzy jedną, spójną i doskonale dobraną całość.

Duża przestrzeń, proste nowoczesne formy wyposażenia? – łatwo więc stworzyć zimne, pozbawione przytulności i domowego klimatu wnętrze. Aby uniknąć takiego efektu doskonałym rozwiązaniem był wybór drewnianego parkietu. Ciekawy rysunek słojów z naturalnymi nieregularnościami i niedoskonałościami jest sam w sobie dekoracją a jego ciepła barwa wprowadziła do wnętrza oczekiwaną przytulność.
Drewno zagościło tu nie tylko na podłodze. Autor projektu zastosował je również w ciągu zabudowy szafek dolnych oraz w zabudowie wyspy kuchennej wykorzystując do tego celu rozwiązania polskiego producenta mebli – marki WFM Kuchnie. W projekcie zostały wykorzystana fronty w kolorze Piano III orzech amerykański doskonale komponujące się w kolorystyką parkietu. Ich dodatkowym atutem i jednocześnie ciekawostką podkreślającą ekskluzywny charakter aranżacji, jest kontynuacja usłojenia na sąsiadujących frontach. Zabudowa dzięki tym frontom tworzy jedną całość i prezentuje się wyjątkowo.

 

 

Ważnym elementem części kuchennej jest duża wyspa kuchenna, czyli niezbędnik każdej nowoczesnej aranżacji. Projektanci i w tym przypadku postawili nie tylko na modny design, ale i użyteczność! Pełni ona funkcję nie tylko dodatkowego blatu roboczego, to również kolejna przestrzeń do przechowywania produktów i akcesoriów kuchennych a także miejsce na szwedzki stół z przystawkami na przyjęciu.

Pofabryczne wnętrza mają swój niepowtarzalny klimat również, dzięki ogromnym oknom. W przypadku tej realizacji zostały one podkreślone jednolitymi, szarymi zasłonami, które z jednej strony zapewnią intymność, a przy tym wspaniale się prezentują.

Autor projektu: Szymon Sadowski z Virgo Studio ze Szczecina (www.virgostudio.pl)

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95