kuchnieportal

5 urządzeń, które pozwolą rozbudować restauracyjne menu

5 urządzeń, które pozwolą rozbudować restauracyjne menu

W każdym, nawet w niewielkim lokalu gastronomicznym można znaleźć całkiem spory wybór tak akcesoriów, jak i profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do przygotowywania potraw czy też, mówiąc ogólnie, do obróbki żywności. Dzisiaj przyjrzymy się 5 urządzeniom, które nie zawsze mogą stanowić oczywisty wybór, jednak pozwalają na szybkie i efektywne rozbudowanie restauracyjnego menu!

Urządzenie nr 1 – naleśnikarka gastronomiczna

W menu wielu restauracji znajdują się naleśniki podawane w różnych formach, czy to na słodko, czy na słono. Ich wykonanie wydaje się nie sprawiać zbytniej trudności ? wystarczy de facto sprawdzony przepis i dobrej jakości patelnia. Jednak przy wzmożonej liczbie zamówień lub też w sytuacji, gdy chcesz swoje menu oprzeć w głównej mierze na potrawach tej kategorii, koniecznie rozważ zakup profesjonalnej naleśnikarki gastronomicznej (https://horecapolska.pl/nalesnikarki).

Naleśnikarka jest urządzeniem AGD, które pozwala na szybkie i bardzo wygodne przygotowanie równomiernie wysmażonych placków, nawet o sporej średnicy, przy zachowaniu określonej grubości. Na okrągłą podstawę urządzenia wystarczy jedynie wylać odpowiednią porcję ciasta i rozprowadzić ją równomiernie na całej szerokości płyty (koniecznie za pomocą drewnianej szpatuły). Nowoczesne naleśnikarki nie wymagają do tego używania tłuszczu, dzięki czemu naleśniki pozostają idealnie wypieczone i zdrowe.

 

Urządzenie nr 2 – szatkownica gastronomiczna

Szatkownica gastronomiczna to niezastąpione urządzenie w każdej profesjonalnej kuchni. Dzięki wykorzystaniu wymiennych tarcz z różnymi średnicami otworów sprzęt tego rodzaju pozwala na rozdrabnianie składników (przeważnie surowych warzyw) na cząstki określonej wielkości.

Wbrew pozorom szatkownica gastronomiczna pozwala nie tylko na przygotowywanie składników do sałatek czy surówek. To także świetne urządzenie gastronomiczne z Horeca Polska, dzięki któremu można zawczasu przygotować warzywa przeznaczone do zapiekanek, zup czy gulaszy. Poszatkowane składniki znacznie łatwiej można również przechowywać w formie mrożonej i wykorzystać w dowolnym momencie.

 

Urządzenie nr 3 – piec gastronomiczny do pizzy

Chcesz odświeżyć menu swojej restauracji w spektakularny sposób? Wprowadź do karty pizzę ? ale nie byle jaką, tylko wypiekaną w profesjonalnym piecu do pizzy.

Sprzęt taki, jak piec do pizzy, nie należy do najtańszych elementów wyposażenia. Jest jednak doskonałą formą inwestycji. Zakup wysokiej jakości urządzenia i stosowanie go do wypieku ciasta sprawi, że szybko zyskasz grono nowych klientów.

 

Urządzenie nr 4 – pakowarka próżniowa

Pakowarka próżniowa może nie tylko ułatwić poszerzenie menu, ale zwyczajnie usprawnić codzienną pracę kuchni w lokalu.

Gastronomiczna pakowarka próżniowa jest sprzętem, który pozwala na przygotowywanie potraw metodą sous-vide. W tym wypadku żywność, zamknięta próżniowo w specjalnym opakowaniu, poddawana jest obróbce termicznej przez długi czas ? gotowanie odbywa się na parze, w stosunkowo niskich temperaturach, co pozwala zamknąć smak potrawy w jej wnętrzu i uzyskanie delikatnej struktury, na przykład mięsa.

 

Urządzenie nr 5 – wałkownica do ciasta

Gastronomiczna wałkownica do ciasta pozwala na bardzo dokładne rozwałkowanie płatów ciasta różnego typu ? zarówno francuskiego, jak i drożdżowego czy też na makaron. W ten sposób uzyskać można wyroby o różnej grubości.

Sprzęt taki, jak wałkownica gastronomiczna ułatwi Ci wprowadzenie do menu domowego makaronu, pierogów o idealnej grubości ciasta czy też deserów z ciasta francuskiego.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95