kuchnieportal

Okna narożne w kuchni – czy warto na nie postawić?

Okna narożne w kuchni – czy warto na nie postawić?

Kuchnia – w sporej części domów już nie li i jedynie miejsce do przygotowywania i wydawania posiłków. Dla wielu z nas stała się tym, czym jest domowy warsztacik dla zapalonego majsterkowicza – swoistym sanktuarium, w którym możemy puścić wodze wyobraźni i stworzyć dania, które na długo zostaną w pamięci gości i naszych najbliższych. By jednak dawała nam doznania dorównujące bukietowi smakowemu efektu naszych kulinarnych starań, musi jako pomieszczenie spełniać szereg istotnych warunków. Bez tego ani rusz!

Czy istnieje kuchnia idealna?

Z pewnością tak, ale dla każdego, kto ponad wszystko umiłował gotowanie, doprawianie i kuchenne eksperymenty, ten ideał będzie wyglądał inaczej. Jedni postawią na wygodny blat i ergonomiczne rozmieszczenie szafek z naczyniami czy szuflad ze sztućcami. Dla innych szczytem szczęścia będzie przestronne wnętrze ze sporych wymiarów wyspą kuchenną na środku – by pryskający tłuszcz lub woda nie brudziły ścian pomieszczenia. Jednak bez względu na możliwą do wykonania w konkretnych warunkach lokalowych aranżację kuchni wszyscy chyba zgodzą się co do jednego: powinna być jasna. I tu właśnie niezwykle istotna jest rola kuchennego okna. Narożne PCV lub ALU sprawdzi się doskonale.

 

Okna narożne – lepsze od zwykłego

W wersji tradycyjnej przeważnie mamy do czynienia z pojedynczym oknem, na dodatek występującym dość daleko od krańców ściany, bądź nawet wręcz na jej środku. To poważnie ogranicza możliwości aranżacji wnętrza. Rozwiązaniem eliminującym tę wadę okna narożne, dzięki którym kuchnia zyska nie tylko lepsze oświetlenie, ale i nowoczesny wygląd. Zastąpienie sporych przecież fragmentów nieprzejrzystej ściany szklanymi taflami dodaje pomieszczeniu lekkości, tworząc przy tym niezrównany efekt wizualny. Kuchnia, którą zdobią duże okna narożne nabiera dodatkowego waloru – zmienia się ze zwykłego wnętrza użytkowego w takie, w którym spędza się czas z dodatkową przyjemnością wynikającą z doznań estetycznych.

Okno rogowe w kuchni

Wybieramy okna narożne do kuchni

Tradycyjna kuchnia nie sprawdzi się w każdym domu. Rutynę tworzenia przeszkleń przełamuje okno narożne PCV, otwierające całkowicie nowy wachlarz możliwości funkcjonalnych i aranżacyjnych przez wyeliminowanie tradycyjnych połączeń kątowych i niektórych elementów ramy okna. Niezakłócona powierzchnia szyb staje się w ten sposób łącznikiem pomiędzy wnętrzem i otoczeniem, sprawiając wrażenie całkowitego zatarcia granicy, co szczególnie dobrze sprawdzi się w domach z ogrodem. Okno narożne PCV sprawia, że mieszkańcy mogą sycić wzrok zmieniającym się wraz z porami roku panoramicznym obrazem świata zewnętrznego.

A w środku? – Okna narożne uczynią kuchnię bardziej elegancką, stwarzając szansę na odmienne od sztampowego podejście do kreacji całościowego wizerunku wnętrza oraz jego dekoracji. Powiększą je optycznie, co jest nie bez znaczenia w przypadku kuchni o niższym metrażu. Zaletom wizualnym towarzyszą korzyści praktyczne ? brak łącznika na spojeniu szyb połączony ze zmniejszeniem ramy, co dla odmiany skutkuje większą powierzchnią szkła, daje efekt w postaci nawet 30% wzrostu ilości światła słonecznego przedostającego się do wnętrza. A ponieważ w ślad za nim podąża ciepło – można zdecydowanie zaoszczędzić na sztucznym oświetleniu i ogrzewaniu ? mówi Jarosław Szumiec, ekspert marki OknoPlus.

Okno narożne PCV

Doskonałe parametry

Rzecz jasna, okno narożne PCV OknoPlus spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Warunki Techniczne 2021 – jego współczynnik przenikania ciepła nie przekracza 1,0 W/m2K. Tak znakomite parametry izolacyjności termicznej zostały uzyskane dzięki nowatorskiemu sposobowi łączenia pakietów szybowych, który redukuje zagrożenie tworzenia się mostków termicznych. Zastosowanie dodatkowych dociepleń na połączeniu pakietów minimalizuje straty cieplne, czyniąc okno narożne PCV idealnym wyposażeniem domów energooszczędnych i pasywnych.

Okna narożne antracytowe

Funkcjonalna ozdoba każdego domu

Okna narożne już na pierwszy rzut oka odróżniają budynek od innych, czyniąc jego bryłę lżejszą i bardziej oryginalną. Te wrażenie potęgują się, kiedy na przeszklenia narożne spojrzymy od drugiej strony. Począwszy od minimalizacji bariery dzielącej nas od świata zewnętrznego, przez jasność wnętrza, po jego designerską nowoczesność – długo można by wymieniać korzyści, którymi mogą nas obdarzyć okna narożne w kuchni. Wystarczy tylko nieco poszerzyć swoje horyzonty myślowe i zamiast jednego, zwykłego okna zdecydować się na dwa, połączone ze sobą i cieszyć się ich niebanalnym wyglądem idącym w parze z niezrównaną funkcjonalnością.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95