kuchnieportal

Trendy wnętrzarskie a moda – Czy oba światy wzajemnie się przenikają?

Trendy wnętrzarskie a moda – Czy oba światy wzajemnie się przenikają?

Fot. www.lilyanncabinets.com

Kto z nas nie śledzi najnowszych trendów, tak aby być na czasie zarówno pod względem ubioru i jak i wystroju naszego mieszkania. Okazuje się, że możemy dostrzec wiele analogii między modą a światem designu, które czerpią od siebie inspiracje i motywują nas do wyboru ciekawych rozwiązań. Na co postawić aby móc cieszyć się stylowym wyglądem nie tylko naszym własnym ale i naszych domów?

Naturalne dodatki

Moda na bycie eko to już nie tylko mocny trend, ale przede wszystkim zmiana stylu życia na lepsze. Żyjąc zgodnie z naturą nie tylko dbamy o naturalne środowisko, ale również wspieramy przedsiębiorstwa, które proponują nam sprawdzone materiały, zgodne z etycznymi normami produkcyjnymi. Wybieramy zatem ubrania wykonane z naturalnych tworzyw, często pochodzących z recyklingu, nasze szyje zdobią ozdobne kamienie, amulety, a na ramieniu spoczywa wiklinowy koszyk. To trend widoczny nie tylko na wielkich pokazach mody, ale przede wszystkim na ulicach, gdzie mijamy ludzi każdego dnia. Podobną tendencję możemy zaobserwować również w kontekście wystroju naszych mieszkań. Neutralne barwy ziemi – beże, biel, taupe na stałe wkradły się do salonów czy sypialni, tworząc uniwersalną bazę dla pozostałych elementów wyposażenia. Coraz częściej stawiamy również na naturalne dekoracje – kosze, ceramikę, kamienne blaty i armaturę, a także drewno, które jak żaden inny materiał przybliża nas do klimatu natury. Nie zapominamy również o bogatej roślinności! Miejska dżungla to już nie przesada, a bardzo pożądany wnętrzarski motyw!

kuchnie

Pastele

W minionych sezonach chodziliśmy w pastelach od stóp do głów i nic nie wskazuje na to, abyśmy musieli z tego rezygnować. Kolorowe, słodkie odcienie to obecnie niezbędnik nie tylko dziecięcych szaf. Dorośli korzystają z ich uroku równie często, a światowi projektanci zapewniają – nie ma obecnie modniejszych tonacji! Współczesna architektura wnętrz nie pozostała w tym temacie obojętna, a pastelowe aranżacje zaczęły stopniowo przejmować niemal wszystkie pomieszczenia w naszych domach. I to nie tylko w formie dodatków, czy ścian. Producenci mebli obecnie proponują nam niemal wszystkie elementy w dowolnie wybranym przez nas odcieniu. Prym w tym temacie wciąż jednak wiodą miętowe oraz pudrowo różowe tonacje, które są idealnym tłem zarówno dla bardzo nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji.

pastele

Fot. Nolte Küchen

Złoto

O wyjątkowości tego materiału, a także koloru nie trzeba nikogo przekonywać. Złote dodatki ozdobiły nasze szyje, a kolczyki oślepiały blaskiem nie tylko podczas ważnych uroczystości. Nosiliśmy je z dumą na co dzień, a nasze wnętrza stały się kompletnym uzupełnieniem tego trendu. Złoto we wnętrzach to kolor, który zdominował współczesny świat architektury. Stawialiśmy na niego w formie baterii do zlewozmywaków, obrzeży mebli kuchennych, frontów mebli a także w oświetleniu czy dekoracjach w stylu glamour. Obecne trendy prezentują się jasno – nie rezygnujemy z niego i w nadchodzących sezonach, a wręcz potęgujemy jego ilość w naszych wnętrzach. Złoto doskonale komponuje się zarówno z ciemnymi odcieniami takimi jak czerń, a także z bardziej neutralną bielą. Do każdej aranżacji doda elegancji i ekskluzywności – i to często niewielkim kosztem!

nolte

Fot. Nolte Küchen

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95