kuchnieportal

Szklanka termiczna oraz kawiarka do parzenia kawy – niezbędne akcesoria miłośnika napojów kawowych!

Szklanka termiczna oraz kawiarka do parzenia kawy – niezbędne akcesoria miłośnika napojów kawowych!

Szklanki termiczne pozwalają utrzymać dłużej temperaturę napoju niż standardowe szklanki czy szklane kubki. Idealnie sprawdzają się zatem w domach miłośników kawy. Przez wielu z nich szklanka termiczna oraz włoska kawiarka postrzegane są jakie niezbędne, codziennie wykorzystywane akcesorium. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Szklanka termiczna, czyli oryginalny wygląd idealny do serwowania napojów kawowych!  

Szklanka termiczna zwraca uwagę niestandardowym wyglądem. Podwójna, cienka ścianka przez którą dobrze widać płyny, prezentuje się efektownie i doskonale sprawdza szczególnie w przypadku podawania w niej kaw i różnego rodzaju napojów kawowych. Nie wygląd ale jednak jej właściwości decydują o popularności tego naczynia.

 

Napoje dłużej ciepłe w szklance termicznej

Podstawowym materiałem każdej szklanki termicznej jest szkło borokrzemowe, które jest dmuchane, by uzyskać efekt podwójnej ścianki oraz pożądany kształt naczynia. Szklanki termiczne dzięki podwójnej ściance są doskonałym izolatorem, który ogranicza zbyt szybkie wychładzanie się gorących napojów. Atutem jest również to, że zewnętrzna ścianka, za którą chwytamy nigdy nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. W związku z tym, zawsze bez obaw można sięgać po gorący napój zaparzony w takim naczyniu!

 

Cienka, lekkie szkło … i wyjątkowo twarde

Dużą zaleta szklanki termicznej są jej właściwości izolacyjne, które ograniczają wychładzanie się napojów w niej serwowanych. Cienkie ścianki i niezwykła lekkość szklanek termicznych sprawia, że na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie delikatnych i podatnych na stłuczenia. Nie jest to jednak do końca prawda. Szkło boro krzemowe jest materiałem stosunkowo twardym, co sprawia, że szklanki termiczne mimo delikatnego wyglądu są jednak odporne na stłuczenia. Ich wadą jest jedynie cena – są stosunkowo drogie i zakup całego zestawu jest już większym wydatkiem. Dobre właściwości mechaniczne – zdolność utrzymywania temperatury oraz ich odporność na stłuczenia sprawiają, że jest to wydatek często postrzegany, jako niewielki w stosunku do zalet tego naczynia. Dobrą wiadomością jest to, że popularność oraz ogólna dostępność szklanek termicznych rośnie a w związku z tym regularnie tanieją.

Szklanka termiczna i kawiarka idealny prezent dla miłośnika kawy

Najczęściej szklanki termiczne są wykorzystywane do serwowania kawy, szczególnie latte i cappuccino, aby podkreślać walory wizualne tych napojów. Jeśli szukasz prezentu dla miłośnika kawy, zestaw kawiarka i zestaw szklanek termicznych doskonale się sprawdzi.

Kawiarki to sprzęt, który cieszy się popularnością nie tylko w słonecznej Italii. Wykorzystane są przez miłośników kawy na całym świecie, a wielu zwolenników tego urządzenia przekonuje, że to doskonała alternatywa dla ekspresu do kawy. Proste w użytkowaniu i w stosunkowo niskiej cenie (w Polsce najtańsze modele kawiarek kosztują już ok. 30 zł) przekonują do siebie miłośników specjałów kawowych. Za pomocą kawiarki przy odrobinie wprawy można wyczarować wiele rodzajów kaw.

 

Na 2, 3 a może 4 filiżanki. Jaką kawiarkę wybrać?

Standardowo producenci kawiarki informują na etykiecie opakowania o ilości filiżanek espresso, jakie można przygotować w danej kawiarce. Jeżeli kawiarka jest kupowana dla osoby, która zazwyczaj wypija duży kubek czy szklankę kawy to powinniśmy wybrać model o pojemności 3 lub 4 espresso. Należy jednak pamiętać, że kawa z kawiarki jest zdecydowanie bardziej intensywna i często po prostu zbyt mocna w smaku do picia solo. Można w takiej sytuacji do porcji kawy dolewać gorącej wody. Należy jednak liczyć się z tym, że tak przygotowana kawa nie do końca będzie oddawać smak i charakter kawy z kawiarki. Innym rozwiązaniem może być przygotowanie na bazie kawy z kawiarki aromatycznego latte lub cappuccino. Warto również zwrócić uwagę z jakiego rodzaju płyty grzewczej korzysta osoba, którą planujemy obdarować. Niektóre modle kawiarek przeznaczone sa do standardowych płyt grzewczych, inne do płyt indukcyjnych.

Szklanka termiczna w zestawie np. 4 sztuk oraz włoska kawiarka to zakup prezentowy idealny dla każdego fana kawy.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95