kuchnieportal

Szklane grzejniki – nowa technologia ogrzewania

Szklane grzejniki firmy Heatroll to nowatorski pomysł, który wprowadza do naszego mieszkania połączenie dwóch technik grzewczych, nowoczesną wydajną technologię oraz wysmakowany designerski styl wykonania.

Szklane grzejniki HeatrollSzklane grzejniki Heatroll

Nieestetyczne, żeliwne kaloryfery, wiecznie zimne i kompletnie niewydajne, pokryte grubą warstwą farby – to jest już przeszłość. Świat się zmienia, również i w dziedzinie ogrzewania mieszkań nastąpiły ciekawe zmiany, którym warto się przyjrzeć bliżej.  Szklane grzejniki Heatroll – to nie tylko system ogrzewania dla naszego domu, to zaawansowane technologicznie rozwiązanie konkurujące swoją estetyką z najbardziej śmiałymi rozwiązaniami projektantów. Grzejniki te można nie tylko dopasować do swoich potrzeb pod względem wydajności, ale także do koloru mebli ścian a nawet wyeksponować aby były samodzielnym designerskim uzupełnieniem projektu naszego mieszkania.

Niepowtarzalne rozwiązanie grzejników Heatroll oparte o płyty szklane, tworzy ogromne możliwości estetyczne i jest dostępne w każdym wymiarze, kolorze i zestawieniu jaki nam się zamarzy. Technologia wykorzystująca hartowane szkło oparta jest o metodę konwekcyjnego przepływu powietrza, ogrzewanego przez wymiennik ciepła, produkowany przez firmę GTB coils. Chłodne powietrze zasysane od podłoża jest ogrzewane, zmienia swoją gęstość i unosi się, co pozwala na naturalną cyrkulację powietrza.

Szklane grzejniki HeatrollSzklane grzejniki Heatroll
 
Dzięki tej metodzie grzejnik Heatroll pozwala na utrzymanie wilgotności powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu i nie spieka tego powietrza. W rezultacie otrzymujemy czyste zdrowe powietrze wypełnione równomiernym naturalnym ciepłem.
 
Szkło jest bezpieczne i hartowane oraz nigdy nie osiąga temperatury wyższej niż czterdzieści trzy stopnie, ponieważ folia grzewcza jest montowana do elementów metalowych za płytą szklaną, nie stykając się z nią bezpośrednio.
 
Szklane grzejniki Heatroll posiadają bardzo wysoką wydajność energetyczną pozwalającą uzyskać prawie natychmiastowy efekt grzewczy przy bardzo niewielkim zużyciu wody, a ciepło rozkłada się idealnie równo na całej powierzchni szklanej płyty. Możliwe jest oczywiście podłączenie ich do starych systemów, które podają wyższe temperatury.
Najbardziej efektywnym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie układu hybrydowego łączącego w sobie elementy grzejnika wodnego i elektrycznego, można wtedy korzystać z zalet obydwu systemów,można również połączyć ich efektywność. Jest to znakomite rozwiązanie, kiedy pojawiają się bardzo chłodne dni jesienne, a nie opłaca się jeszcze uruchamiać kotła grzewczego. Natomiast kiedy w lutym przyjdą naprawdę uciążliwe mrozy, można skorzystać z dobrodziejstw dogrzewania pomieszczeń, wspierając system wodny –  elektrycznym.
 
                                   Szklane grzejniki Heatroll

Działanie grzejnika Heatroll wsparte jest za pomocą programowalnego termostatu z wyświetlaczem LCD który ma sześć programów oraz program tygodniowy; ustawienie tego urządzenia w zależności od naszych potrzeb pozwala na ogrzewanie mieszkania wtedy, gdy jest to nam naprawdę potrzebne i oszczędza w znaczny sposób zużywaną przez nas energię, a także włączy ogrzewanie – zanim powrócimy z pracy do domu, abyśmy weszli już do ogrzanego mieszkania.
Grzejniki szklane Heatroll produkowane są w kilku funkcjach, jako grzejnik podokienny, naścienny i wolno stojący, a także łazienkowy. Każdy z nich może być dostosowany do naszych potrzeb, jeśli chodzi o wymiar i kolor płyty czołowej, włączając w to także wyjątkowo wyrafinowane rozwiązania i dowolnie przez nas zamówione nadruki na szkle. Kiedy znudzi się nam dotychczasowo wykorzystywany motyw, możemy zamówić nowy i w ciągu dosłownie dziesięciu minut – zmienić płytę czołową. Nie jest to bez znaczenia, kiedy musimy się zdecydować na umieszczenie grzejnika na ścianie w widocznym miejscu, może on wtedy pełnić nie tylko funkcje grzewcze, ale również dekoracyjne, pozwalające na uwolnienie wyobraźni i pomysłowości projektanckiej.
 
Aby projekt był pełny, możemy zamówić sobie również parapety z hartowanego szkła, które wraz z grzejnikiem – stworzą całość estetyczną o jednym i wysmakowanym charakterze.

Szklane grzejniki Heatroll

Fot. www.heatroll.cz

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95