kuchnieportal

Przegląd patelni teflonowych – głębokie, grillowe, dołkownice

Przegląd patelni teflonowych – głębokie, grillowe, dołkownice

Przy poszukiwaniu patelni możesz spotkać się z takim pojęciem jak wok, grillowa czy dołkownica. Zrozumienie, czym charakteryzuje się każda z nich pozwoli Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową. Przedstawiamy cechy popularnych patelni i wyjaśniamy, do przygotowania jakich dań warto je wykorzystać.

Patelnie – nie tylko klasyczne i uniwersalne

 

Przyzwyczajony do jednego typu patelni korzystasz z niej zawsze, bez względu na to, jakie dania przyrządzasz? W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele ciekawych modeli, które docenisz za praktyczne funkcje i to, jak ułatwiają robienie steków, dań jednogarnkowych czy wysmażanie naleśników. Okazuje się, że oprócz naczyń uniwersalnych do wyboru masz jeszcze głębokie woki, patelnie do grillowania oraz dołkownice do jajek i placków. Poznaj ich charakterystyczne cechy i dowiedz się, w jaki sposób usprawnią Twoje codzienne gotowanie.

 

Woki, patelnie do grillowania i dołkownice

Czasem nazewnictwo patelni wprawia nas w konsternację. Nie wiemy, o jakich rodzajach naczyń mówi sprzedawca, nie jesteśmy pewni, które z nich najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Dlatego poniżej przedstawiamy zestawienie 3 typów patelni wraz ze zdjęciami i podpowiedziami, co można w nich przyrządzić:

wok- to głęboka patelnia teflonowa, która znajduje szereg zastosowań głównie podczas przygotowywania dań kuchni azjatyckiej. W Polsce cieszy się jednak dużą popularnością , bo nadaje się do szybkiego smażenia mięs, ryb, warzyw al dente, duszenia gulaszów i redukowania sosów. Jest wymarzona do dań jednogarnkowych, gdzie liczy się spora pojemność i krótki czas przyrządzania. Obróbka termiczna jest tutaj równomierna i dokładna, a kucharz może z łatwością czuwać nad stopniem przygotowania potrawy. Woki występują w kilku wariantach ? popularne są woki kantońskie z uszami oraz mandaryńskie – lekkie i poręczne.

paletnia do grilowania

patelnia do grillowania – ta patelnia teflonowa ma charakterystyczną konstrukcję. Zamiast płaskiego dnia jest ono uformowane w podłużne rowki, które służą przypiekaniu mięsa i odprowadzaniu wytapiającego się z niego tłuszczu. Usmażone w ten sposób mięsa, ryby, sery, ale też warzywa przybierają formę charakterystyczną dla dań grillowanych. Podobnie jak one są mniej kaloryczne on smażonych na głębokim oleju. Zazwyczaj do ich przygotowania nie trzeba w ogóle stosować tłustych substancji typu masło, smalec czy oliwa,

 

dołkownica – ta patelnia ma bardzo ciekawą formę i jest nieocenionym wsparciem przy przyrządzaniu dań okrągłych – jajek sadzonych, racuchów, placków typu pancakes oraz innych. Na pewno przyda się w każdym domu, w którym dania mają nie tylko smakować, ale też dobrze się prezentować. Do przyrządzania potraw dla dzieci doskonałe są dołkownice z wgłębieniami w kształcie misiów czy uśmiechniętych buziek. Powierzchnia placka z takim od biciem prezentuje się efektownie i zachęca do jedzenia nawet największego niejadka.

 

Patelnie klasyczne to obligatoryjne wyposażenie kuchni. Znajdź w niej miejsce także na wok, dołkownicę oraz patelnię grillową.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95