kuchnieportal

Półka na przyprawy do kuchni – estetyczna i praktyczna

Półka na przyprawy do kuchni – estetyczna i praktyczna

Pólka bambusowa na przyprawy, www.emako.pl

Wysypujące się lub zwietrzałe zioła,pomieszane woreczki, chaos, który utrudnia znalezienie właściwego produktu ? to bolączka wielu amatorów gotowania. Utrzymanie porządku w pudełku z przyprawami bywa nie lada wyzwaniem. Świetnym rozwiązaniem tego problemu będzie półka na przyprawy – do kuchni idealne rozwiązanie, które nie tylko pomoże w opanowaniu nieładu, ale też będzie ciekawą ozdobą pomieszczenia.

Urządzając nową kuchnię czy remontując starą, już na samym początku warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak półeczka na przyprawy. Ten na pierwszy rzut oka drobny, kuchenny akcent może ułatwić nam i uprzyjemnić codzienne przygotowywanie posiłków. Przeczytaj dlaczego warto zainwestować w półki na przyprawy do kuchni oraz jakie pomysły możesz wykorzystać.

Półka na przyprawy – ulubione smaki zawsze pod ręką

Półki do kuchni na przyprawy oraz dobrane do nich akcesoria – słoiczki, ozdobne pudełka czy puszki, pozwalają w łatwy i higieniczny sposób przechowywać wszystkie niezbędne na co dzień przyprawy.Dzięki zamkniętym szczelnie pojemniczkom możemy dłużej zachować smaki i aromaty poszczególnych przypraw,które nie przenikają się wzajemnie swoimi silnymi zapachami. Ponadto chronią zioła, suszone mielone warzywa czy sól i pieprz przed wysychaniem, wilgocią oraz niepożądanymi owadami. Półka na przyprawy może stanowić również piękną dekorację kuchni, zarówno sama półka, jak i wyeksponowane na niej słoiczki z kolorowymi paprykami, kurkumą, bazylią, kuleczkami ziela angielskiego, listkami laurowymi i wieloma innymi przyprawami.

półki kuchenne na przyprawy

Fot. Półka na przyprawy z 12 pojemnikami, www.garneczki.pl

Półka z przyprawami – jaką wybrać

W zależności od stylu aranżacyjnego naszej kuchni, a także możliwości przestrzennych, jakimi dysponujemy możemy wybierać pomiędzy szeregiem dostępnych na rynku rozwiązań. Najprostsza, a zarazem najbardziej uniwersalna półka kuchenna na przyprawy, to klasyczna, podłużna, drewniana półka mocowana do ściany, najlepiej tuż nad blatem roboczym. Taką półeczkę na przyprawy możemy wykonać sami i pokryć ją dowolnym kolorem lakieru do drewna, takim który będzie harmonizował z resztą kolorystki zastosowanej we wnętrzu. Innym rozwiązaniem jest węższa piętrowa półka z przyprawami, która również może być zawieszona na ścianie lub ustawiona na blacie. W kuchniach retro lub rustykalnych pięknie będzie prezentowała się półka o finezyjnych, rzeźbionych kształtach. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach kuchennych dobrym rozwiązaniem będzie minimalistyczna, surowa półka drewniana lub szklana, bądź wisząca na metalowym relingu. Decydując się na wybrany rodzaj tego elementu aranżacji, warto pamiętać, aby pólka z przyprawami była umiejscowiona w bliskiej odległości od blatu roboczego.

 

półki na przyprawy do kuchni

Fot. Stojak na 12 przypraw, www.nakrywamy.pl

Jakie rozwiązania zamiast półki na przyprawy kuchenne

Nie zawsze mamy możliwość zamontowania półki na przyprawy kuchenne w naszej kuchni, wtedy warto sięgnąć po alternatywne pomysły. Jednym z nich są stojaki na przyprawy, ustawiane na blacie lub parapecie. W zależności od potrzeb mogą być mniejsze lub większe, okrągłe, prostokątne, w kształcie piramidy. Popularnym rozwiązaniem są także metalowe przyprawniki na magnes, które można przykleić do lodówki, metalowych części mebli, a nawet do ściany pomalowanej farbą magnetyczną. Można także klasycznie umieścić je na metalowej podstawie, ustawionej na blacie.Oryginalnym pomysłem jest urządzenie zielnika w oknie kuchni. Doniczki z ziołami można ustawić na parapecie lub na poziomych szynach przymocowanych do okna. Dzięki temu ulubione, świeże zioła możemy mieć zawsze pod ręką.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95