kuchnieportal
5 5 60

Kuchnia Studia Net październikową ?Realizacją miesiąca?!

Kuchnia Studia Net październikową ?Realizacją miesiąca?!

Funkcjonalność, estetyka i dopracowane detale – to cechy projektu, który głosami naszych Czytelników został wybrany najlepszą realizacją października. Jego autorem i wykonawcą jest Studio Net z Gdyni. Więcej informacji o tym wyjątkowym projekcie, m.in. na temat jego walorów praktycznych oraz rozwiązań aranżacyjnych w naszym artykule. 

Najlepsza kuchnia października została utrzymana w eleganckiej i ponadczasowej kolorystyce. Jej korpus, dolne fronty oraz część płyty naściennej wykonano z płyty laminowanej Kronopol w kolorze wenge magia. Ten sam dekor zastosowano na celowo pogrubionych bokach mebli. Aby podkreślić wygląd obramowania, w rogu górnej zabudowy wykorzystano maskownice w ciemnym kolorze. Pozostałe fronty wykończono białym lakierem w połysku. Blat w dekorze Piasek Bilbao (Kronopol) harmonijnie komponuje się z całą aranżacją.

Praktyczny dodatek – profil  aluminiowy
 
W kuchnia zastosowano dwa rodzaje płyt naściennych, które wykańczają przestrzeń między dolną a górną częścią zabudowy. Zostały one połączone w pomysłowy i funkcjonalny sposób – w tym celu wykorzystano aluminiowy profil środkowy firmy Zobal. Można przymocować do niego wiele akcesoriów, np. haczyki, półkę na szklanki, na butelkę, półkę do folii z nożykiem czy kasetę na ręczniki papierowe. Dzięki profilowi przestrzeń nad blatem roboczym zyskuje praktyczne zastosowanie.
Aby zamaskować 1-milimetrową różnicę grubości między płytami wykańczającymi ścianę zastosowano płaskownik aluminiowy, który świetnie kamufluje tę rozbieżność.

Kuchnia_Studia_Net_październikową_Realizacją_miesiąca.jpg

Uchwyty szyte na miarę

Większość frontów wyposażono w uchwyty relingowe firmy Gamet, które zostały perfekcyjne dopasowane do projektu kuchni. Rozstaw każdego uchwytu dostosowano do szerokości danego frontu, dzięki czemu meble zachowują proporcjonalny i harmonijny wygląd.
 

W przypadku trzech szafek umiejscowionych w wyspie kuchennej (od strony salonu) zastosowano systemy mechanicznego wspomagania otwierania tip-on firmy Blum. Pozwoliły one zrezygnować z tradycyjnych, wystających uchwytów. Dzięki temu zewnętrzna część wyspy zachowała jednolity wygląd i elegancko zintegrowała się z salonem. Ponadto szafki zostały podwyższone, aby zasłonić płytę grzewczą. W ten sposób nadano kuchni jeszcze bardziej reprezentacyjny charakter. Jednocześnie zwieńczenie szafek może pełnić funkcję barku.

Kuchnia_Studia_Net_październikową_Realizacją_miesiąca_2.jpg

Systemy wspomagania otwierania tip-on to nie jedyne akcesoria firmy Blum zastosowane w kuchni Studia Net. Wykonawcy najlepszego projektu października wykorzystali również zawiasy z hamulcami oraz prowadnice Tandembox od Bluma. Zawiasy zapewniają miękkie zamykanie się frontów, a prowadnice pełny wysuw szuflady oraz jej stabilną i płynną pracę nawet przy dużym obciążeniu.
?
Funkcjonalność i ergonomia w praktyce

Autorzy projektu zadbali również o funkcjonalne wyposażenie wewnętrzne kuchni. Przykładem tego są kosze cargo firmy Rejs, które zapewniają optymalne zagospodarowanie wnętrza zabudowy oraz wygodne przechowywanie produktów. Jeden z nich umieszczono obok piekarnika, dwa pozostałe po obu stronach płyty grzewczej. Kosze posiadają prowadnice z pełnym wysuwem, które dają swobodny dostęp do wszystkich umieszczonych w szafkach rzeczy.

Kuchnia_Studia_Net_październikową_Realizacją_miesiąca_3.jpg

Kuchnia firmy Studio Net to przykład pogodzenia estetyki z wysoką funkcjonalnością i ergonomią:
?

  • Lodówka, płyta grzewcza i zlewozmywak ustawiono w trójką roboczy sprzyjający wykonywaniu prac kuchennych. Rozstaw sprzętów odpowiada sekwencji czynności wykonywanych podczas gotowania.
  • Płyta grzewcza oraz zlewozmywaka po obu stronach otoczone są blatem roboczym, co również usprawnia pracę przy nich.
  • Umiejscowienie piekarnika pozwala bezpiecznie otworzyć jego drzwiczki a także zapewnia swobodny dostęp z każdej strony do jego zawartości.
  • Zmywarkę umieszczono bezpośrednio przy zlewie, dzięki czemu strefa zmywania jest z sobą ściśle zintegrowana. Naczynia ze zlewu do zmywarki można szybko przełożyć bez konieczności przemieszczania się.

Ciekawostka od projektanta 

W pierwotnej wersji projektu kuchnia miała zostać wyposażona w lodówkę do zabudowy. Jednak w ostatniej chwili inwestorzy zdecydowali się na zakup lodówki wolnostojącej. – mówi projektantka kuchni, p. Izabela Mossakowska – Nie możliwe już wówczas było wprowadzenie zmian w projekcie, dlatego ten niespodziewany zwrot postanowiliśmy przekuć w atut kuchni: szafkę przeznaczoną na lodówkę wyposażyliśmy w półki, dzięki czemu stworzyliśmy dodatkową, przestronną strefę przechowywania – podsumowuje p. Izabela.  

2 komentarze
Ulianna
12 lutego 2016, 12:50
1/0

Fajna. Tylko naturalne drewno zamiast wenge, jak dla mnie 😉

Mirka
12 lutego 2016, 12:47
2/0

Dla mnie po prostu bomba! Piękna, \”zgrabna\”, cudna kuchnia. Chcę!

Dołącz do dyskusji