kuchnieportal

Kuchnia połączona z salonem – niewidzialne przekraczanie granic

Kuchnia połączona z salonem – niewidzialne przekraczanie granic

Ciemne wnętrza są eleganckie i wyraziste. To również modny wariant kuchennych aranżacji, który dominuje w nowych kolekcjach największych producentów mebli. Projektanci niemieckiej marki next125 proponują nam połączenie ciemnej kolorystyki z innym, bardzo popularnym rozwiązaniem: kuchnią otwartą na salon. W wyniku tej symbiozy dwie, różne pod względem funkcjonalnym strefy, stworzyły harmonijne i reprezentacyjne wnętrze. 

Kuchnia ze szklanymi frontami NX902 Glass matt w kolorze Platinum metallic oraz frontami NX620 Tabaco Knotty Oak (dębowy fornir), next125
 

Płynne przejście między kuchnią a salonem

Dzięki zastosowaniu podobnej kolorystyki i form projektanci next125 zatarli granicę między kuchnią i salonem. Brak wyraźnych podziałów sprawia, że nowoczesna kuchnia nabiera cech eleganckiego pokoju dziennego i wraz z nim współtworzy reprezentacyjną przestrzeń domu. Ponadto taki zabieg optycznie otwiera wnętrze, a także sprzyja wspólnemu przebywaniu domowników.
 

Fronty NX902 z matowego szkła

Łącznikiem między strefą kuchenną i dzienną jest wyspa o zredukowanej, minimalistycznej formie.  Proste i eleganckie linie sprawiają, że nabiera ona cech mebla pokojowego, co doskonale sprawdza się w przypadku kuchni otwartych na salon. Projekt wyspy sprzyja płynnemu przejściu między częścią kuchenną i pokojową oraz zatarciu granic między nimi.
 

Kuchnia_połączona_z_salonem2_next125.jpg

  
Wyspa posiada fronty z linii NX902 G577 Glass matt w kolorze Platinum metallic. Wykonano je z matowego, lakierowanego szkła o subtelnym, metalicznym połysku. Ponadto mebel ten wyróżnia się unikalnym korpusem o wysokości 87,5 cm. To nowość w ofercie marki next125, która uzupełnia dotychczasowe 75-centymetrowe modele. Wyższy korpus zapewnia więcej miejsca do przechowywania oraz nadaje wyspie zdecydowany, monolityczny wygląd. Jednocześnie mebel jest ergonomiczny i wygodny w użytkowaniu, ponieważ wysoki korpus równoważy cokół o  wysokości zaledwie 5 cm.
87,5-centymetrowy korpus zdobyły tytuł „Red Dot Winner”  w konkursie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award.

Nowatorska zabudowa do kuchni i salonu   

W projekcie next125 zastosowano ograniczoną liczbę mebli, co pozwoliło uzyskać przejrzystość wnętrza. Oprócz wyspy wprowadzono dwa, wolnostojące elementy zabudowy inspirowane budową szaf. Zostały one wyposażone w drzwi wysuwane z korpusu, które pozwalają szybko przysłonić przestrzenie robocze i schowki znajdujące się w ich wnętrzu. Podczas wykonywania prac kuchennych możemy wsunąć fronty obok korpusów, dzięki czemu nie ograniczają one swobody poruszania się. Natomiast po zamknięciu frontów zyskujemy jednolitą powierzchnię, która upodabnia zabudowę kuchenną do mebli pokojowych.
 

Kuchnia_połączona_z_salonem3_next125.jpg
 

Symbioza szkła i forniru

Projektanci next125 zastosowali intrygujący kontrast faktur – fronty z matowego szkła zestawiono z naturalną, chropowatą powierzchnią forniru NX620 F741 Tabaco Knotty Oak, którym wykończono wolnostojące szafy. Dębowy fornir służy jako kontrapunkt do subtelnie opalizującej, gładkiej powierzchni wyspy. Taki kontrast pozwala wydobyć ciekawy wygląd każdego z zastosowanych w kuchni materiałów. 
Ciemny kolor forniru współgra z barwą mebli w salonie, szczególnie otwartego regału. Ponadto fornir to materiał wytrzymały, elegancki a zarazem ocieplający aranżację. Jego naturalny wygląd dodaje wnętrzu przytulności i domowego ciepła.

Kuchnia_połączona_z_salonem_next125.jpg

Linia next125 dostępna jest w wybranych salonach meblowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Katowicach i Radomiu. Więcej informacji o marce next125 można znaleźć na stronie: www.next125.de  

20.10.2016
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95