kuchnieportal

Jakość, innowacyjność i perfekcja od Nolte Küchen

Jakość, innowacyjność i perfekcja od Nolte Küchen

Fot. Kuchnia z linii Nova Lack/Legno, Nolte Küche

Zbudowanie silnej i dobrze rozpoznawalnej marki jest nie lada osiągnięciem. Nolte Kuchen, niemiecki producent mebli kuchennych, który w Polsce w tym roku otwiera kolejne, nowe salony partnerskie. Firma przez kilkadziesiąt lat swojej działalności niezmiennie udowadnia, że jakość produktów jakie oferuje, innowacyjność i perfekcja w tworzeniu mebli przekładają się na sukces na rynku własnym, jak i rynkach eksportowych, w tym w Polsce. 

Kuchnie Made in Germany. Technologia produkcji

Firma Nolte Küchen od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości mebli. W tym czasie jej produkty stały się synonimem bezkompromisowej jakości opatrzonej prestiżowym znakiem Made in Germany. Najnowocześniejsze i w pełni zautomatyzowane, sterowane komputerowo maszyny wykorzystywane w produkcji wysokiej jakości Kuchni Nolte, zapewniają maksymalną precyzję wykonania niemożliwą do uzyskania w przypadku drobnej produkcji i pracy ręcznej. Ta precyzja zdecydowanie przekłada się na trwałość mebli.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen.jpg
Fot. Kuchnia z linii Nova Lack, Nolte Küchen

Dzięki komputerowej obróbce, obrzeża płyt meblarskich docięte są z dużą dokładnością. Sprawia to, że idealnie do siebie przylegają, co zapewnia ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i wnikanie wilgoci. Zautomatyzowana produkcja oraz wysoka jakość stosowanych komponentów, często wykonywanych tylko i wyłącznie pod markę (m.in. bardzo dobrej jakości płyty, obrzeża, zawiasy czy szuflady), przekładają się na wytrzymałość mebli oferowanych przez Nolte Küchen, którą producent potwierdza udzielaniem 5 letniej gwarancji. W trosce o wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów Nolte Küchen każde nowe rozwiązanie i produkt przed wprowadzeniem na rynek poddaje skrupulatnym testom.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_2.jpg
Fot. Kuchnia z linii Legno/Soft Lack, Nolte Küchen

Niemiecka innowacja i perfekcja

Nolte to innowacyjne podejście do projektowania połączone z najwyższą jakością i funkcjonalnością, na które składają się unikalne rozwiązania oraz produkty. Przedstawiamy klika z nich:

  • Siatka wymiarowa MATRIX 150 jest to niepowtarzalny koncept stosowany w kuchniach Nolte Küchen polegający na wykorzystaniu wielokrotności 150 mm w wymiarach zabudowy: wysokości i głębokości. Siatka MATRIX 150 zapewnia niezwykle harmonijny i uporządkowany wygląd zabudowy, urzekający symetrią oraz czystością formy. Wpływa także na wygodę użytkowania kuchni i jej funkcjonalność pozwala optymalnie wykorzystać metraż pomieszczenia, jak i przestrzeń wewnątrz mebli.
  • Maksymalnie wykorzystana przestrzeń wewnątrz mebli – Nolte Küchen charakteryzuje się twórczym podejściem do projektowania i przełamywaniem utartych schematów. Przykładem tego jest  zastosowanie wysokości korpusu szafki 900 mm w połączeniu z ultracienkim blatem ze szkła o grubości jedynie 12mm oraz obniżonym, zaledwie 50 mm cokołem. Cienki blat i niski cokół zwiększają pojemność i możliwości przechowywania produktów spożywczych oraz akcesoriów w zabudowie kuchennej przy zachowaniu standardowej wysokości blatu roboczego.
  • Pojemne szuflady o udźwigu do 80 kg – Współcześnie kuchnia nie może się obejść bez dużych, wygodnych szuflad. W ofercie niemieckiego producenta znajdują się pojemne szuflady o udźwigu aż do 80kg! Charakteryzują się one stabilną i płynną pracą nawet przy pełnym załadunku. Dzięki dużej pojemności oraz zdolności znoszenia dużych obciążeń są doskonałym miejscem do przechowywania nawet bardzo ciężkich przedmiotów, które do tej pory nie mogły być umieszczone w zabudowie kuchennej, np. skrzynek z wodą mineralną.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_3.jpg
 Fot. Kuchnia z linii Glas Tec Plus/Nature, Nolte Küchen

  • Identyczne wykończenie wewnętrznej i zewnętrznej części korpusu mebli oraz wewnętrznej i zewnętrznej części frontów. Dzięki niemu zabudowa zyskuje maksymalnie dopracowany, harmonijny wygląd, jakim charakteryzują się meble klasy Premium.
  • Dodatkowe uszczelki wykańczające obrzeża szafek. Uszczelki gwarantują szczelność, dzięki czemu naczynia umieszczone wewnątrz zabudowy zawsze będą czyste i gotowe do użycia. Nolte Küchen oferuje idealnie dobrany kolor uszczelek perfekcyjnie komponujący się z kolorem korpusu szafek. Dzięki temu są one niemal niewidoczne. Wysoka jakość Kuchni Nolte jest wynikiem stosowania wielu technologicznych nowinek.
  • Emocje. Meble Nolte Küchen są dostosowywane do indywidualnych oczekiwań klientów, czego przykładem jest system bezuchwytowy Matrix Art, który można wzbogacić unikalnym oświetleniem ledowym EmotionLight. Oświetlenie to pozwala swobodnie kreować wygląd i klimat wnętrza dzięki zakresowi temperatury od 2000 do 6000 K. Ponadto niemal wszystkie inne źródła światła LED można ze sobą łączyć i sterować nimi jednym pilotem. W ten sposób niezwykle łatwo jest zmienić charakter i atmosferę kuchni, dostosowując je do swojego nastroju czy też wyglądu innego oświetlenia w domu. Dodatkowym udogodnieniem stosowanym w meblach Nolte Küchen jest oświetlenie wewnętrzne szuflad, dzięki któremu wszystkie przedmioty umieszczone w zabudowie są dobrze widoczne i łatwe do odszukania.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_4.jpg
Fot. Kuchnia z linii Nova Lack/Nature Nolte Küchen

Renoma potwierdzona nagrodami branżowymi dla jakości kuchni Nolte

Nolte Küchen stale udoskonala swoje produkty i rozwija nowe linie wzornicze. Na chwilę obecną firma oferuje aż 158 wariantów frontów dostępnych w 28 wzorach. Bogata gama kolorów, dekorów, materiałów i wykończeń powierzchni frontów daje ogromne możliwości projektowe, a atrakcyjność tej oferty potwierdza nagroda DISQ, przyznawana przez konsumentów dla najlepszych produktów pod względem jakości, wyboru oferty oraz serwisu. W badaniu przeprowadzonym przez Niemiecki Instytut Jakości Usług, Nolte Küchen zostało wybrane najpopularniejszą, niemiecką marką mebli kuchennych.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_5.jpg

Nolte Küchen została wyróżniona również prestiżowym znakiem jakości RAL Golden M nadawanym przez Niemieckie Towarzystwo ds. Jakości Mebli (Deutsche Gütegemeinschaft Möbel). Oznaczenie przyznawane jest meblom, które spełniają najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa (m.in. materiały, z których są one wytwarzane nie mogą zawierać żadnych chorobotwórczych składników). Parametry produktów zgłoszonych do wyróżnienia, weryfikowane są podczas rygorystycznych testów, a następnie stale monitorowane. Dzięki temu meble sygnowane znakiem Golden M gwarantują najwyższy standard i bezpieczeństwo użytkowania.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Nova Lack/Legno, Nolte Küchen

Nolte Küchen jest również marką cenioną przez architektów i projektantów wnętrz, czego dowodem jest prestiżowa nagroda w konkursie APA| Architects Partner Award 2014. W konkursie oceniane były m.in. wysokie kompetencje w produkcji mebli, innowacyjność, przyjazne nastawienie w relacjach biznesowych, rzetelność i profesjonalizm. Niemiecki producent zajął 2 miejsce (spośród 53 firm, które rywalizowały w kategorii ?Kuchnia?).

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_7.jpg
Fot. Kuchnia z linii Glas Tec Plus, Nolte Küchen

Kilkadziesiąt lat tradycji

Za marką Nolte Küchen stoi kilkudziesięcioletnie tradycja. Historia sięga roku 1923, kiedy George Nolte, przodek obecnych właścicieli firmy, rozpoczął wyrób tarcz polerskich w Rhedzie-Wiedenbrücku. Przejęcie fabryki mebli w Delbrück w roku 1932, dało początek obecnej działalności firmy. Nolte Küchen to w chwili obecnej ponad 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników, min. 750 kuchni produkowanych każdego dnia (każda na indywidualne zamówienie), które trafiają do 60 krajów z całego świata oraz 85 000 m? powierzchni zakładów produkcyjnych w Löhne i Melle. Producent otrzymał certyfikaty PEFC oraz oznaczanie FSC? potwierdzające przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony naturalnych zasobów.

Jakość_innowacyjność_i_perfekcja_od_Nolte_Küchen_8.jpg
Fot. Nolte Küchen

Dodatkowe informacje o firmę Nolte Küchen można znaleźć na stronach: www.nolte-kuechen.plwww.nolte-kuechen.de oraz na fanpage Nolte Küchen 

4 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Ciech
20 czerwca 2016, 17:00
2/0

Fabryczka niczego sobie

Olga
17 maja 2016, 13:41
3/0

Marzysz o kuchni NOLTE?
Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu DesignOn na ul. Domaniewskiej 37B lok. 33 w Warszawie!

Laura K.
16 maja 2016, 09:34
2/1

Szuflady 80 kg pojemności, wow. To jesr rzeczywiście coś uniakalnego

Mariusz
16 maja 2016, 09:33
3/0

Znam, polecam 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95