kuchnieportal

Ekspres do kawy w zabudowie. Must-have dla miłośników kawy

Ekspres do kawy w zabudowie. Must-have dla miłośników kawy

Każdy swój dzień rozpoczynasz od filiżanki gorącej kawy? Jeśli picie rozbudzającego espresso czy mlecznego cappuccino jest dla ciebie pewnego rodzaju rytuałem, bez którego nie wyobrażasz sobie poranka, koniecznie zastanów się nad zakupem ekspresu do kawy w zabudowie.Jaki model wybrać, by cieszyć się rozkosznym smakiem ulubionej kawy? Przygotowaliśmy dla ciebie garść praktycznych wskazówek, dzięki którym wybór odpowiedniego ekspresu do kawy będzie prostszy, niż myślisz!

Umiejscowienie ekspresu w zabudowie

Ekspres do kawy w zabudowie może być zamontowany np. w słupku lub w szafce wiszącej. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ wówczas urządzenie znajduje się na wysokości oczu, a dostęp do niego jest bezproblemowy. Umiejscowienie ekspresu w zabudowie warto przemyśleć już na etapie zamawiania mebli. Pamiętaj również o tym, że jeśli lubisz kawy mleczne, najlepiej zamontować go w pobliżu lodówki. Dla jeszcze większego komfortu, zadbaj o to, aby tuż obok ekspresu mieć pod ręką filiżanki i kubki.

Z drugiej strony, jeśli będzie trzeba oddać ekspres do serwisu, to należy wyciągnąć go ze słupka lub szafki, co jest bardziej czasochłonne niż w urządzeniach wolnostojących.

 

Zapomnij o nieuporządkowanym blacie w kuchni

Ekspres do kawy w zabudowie to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie uporządkowaną przestrzeń i czystość. Dzięki temu, że jest wbudowany, nie zajmuje dodatkowego miejsca na blacie tak, jak w przypadku ekspresu wolnostojącego. Wyrafinowana estetyka wbudowanych modeli znakomicie odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu. Możesz wybrać biały lub czarny ekspres do kawy, który zaparzy nawet dwie porcje napoju jednocześnie, a dodatkowo będzie eleganckim dopełnieniem całej aranżacji.

 

Ekspres do kawy w zabudowie – przydatne funkcje

Standardowe modele ekspresów do kawy w zabudowie posiadają wbudowany młynek do kawy, pojemnik na wodę oraz możliwość wybrania wielkości i rodzaju kawy, a także temperatury. Możliwe jest także regulowanie mocy kawy indywidualnie do swoich potrzeb. Dzięki wbudowanym czujnikom, twój ekspres może rozpoznać wielkość kubka. A może zależy ci na podgrzewaniu kubków? Wybrane modele ekspresów posiadają takie funkcje. Dodatkowo alerty ostrzegają, kiedy wymagana jest konserwacja i odkamienienie ekspresu. Jest to bardzo pomocne w utrzymaniu jak najdłuższej żywotności sprzętu. Regularne czyszczenie wykonane w prawidłowy sposób zapewni ci nieskończoną radość z picia kawy.

Ekspres ciśnieniowy, czy na kapsułki?

Większość ekspresów ciśnieniowych ma wbudowany młynek, co nie jest przydatne w przypadku ekspresu na kapsułki. Jeśli zależy ci na możliwości personalizacji ustawień i dostosowywaniu intensywności oraz aromatu kawy do swoich potrzeb, to lepszym rozwiązaniem będzie ekspres ciśnieniowy do zabudowy.Co istotne, wtedy również zyskujesz większą kontrolę nad jakością ziaren kawy przed zmieleniem. Dodatkowo posiada on często spieniacz do mleka, dzięki czemu łatwo zrobisz cappuccino jak z kawiarni. Dzięki temu możesz w domowych warunkach zrobić wiele wariantów kawy i niespiesznie się nimi delektować zawsze wtedy, gdy tylko będziesz mieć na to ochotę – bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź ekspresy do zabudowy do kawy na empik.com.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95