kuchnieportal
5 5 68

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 1)

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz. 1)

Unikalne na polskim rynku narzędzie tworzenia własnych mebli kuchennych, fotorealistyczne efekty oświetlenia i renderingu, optymalizacja cięcia płyt meblowych pozwalająca na oszczędne, przemyślane wykorzystanie materiału, obszerne bazy produktów wyposażenie wnętrz, i łatwa aranżacja płytek ceramicznych – to zaledwie kilka wybranych możliwości, jakie oferują profesjonalne programy do projektowania mebli i wnętrz kuchennych firmy CAD Projekt K&A. 

Projektowanie kuchni – jaki program wybrać?
 
Profesjonalny, dobrze przygotowany projekt kuchni, który w ciekawy i realistyczny sposób prezentuje zabudowę kuchenną – to często przesądza o wyborze wykonawcy w momencie podejmowania decyzji przez Inwestora. Warto zatem wybrać najlepszej jakości, sprawdzony program, który z jednej strony jest wszechstronnym narzędziem ułatwiającym projektowanie mebli i wnętrz, a z drugiej – atrakcyjnie i przekonująco przedstawia zaprojektowane obiekty.
 
Na rynku dostępne są zaawansowane technologicznie, unikalne narzędzia do projektowania mebli i pomieszczeń mieszkalnych – dedykowany wnętrzom kuchennym program CAD Kuchnie Max 6.X i jeden z najwszechstronniejszych w Polsce programów do projektowania dowolnych wnętrz, w tym również kuchni – CAD Decor PRO. Profesjonalne funkcjonalności jakie oferują te programy, pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie przez projektantów i architektów wnętrz, studia meblowe oraz zakłady stolarskie produkujące meble i zabudowy na wymiar.
 
Atutem programów jest ich łatwa obsługa oraz czytelność interfejsów. Wiedzę na temat funkcjonalności obu programów można w szybki sposób przyswoić z pomocą opracowanych przez producenta instrukcji oraz dostępnego on-line Centrum Wiedzy. To kompleksowe kompendium wiedzy zawiera praktyczne porady na temat obsługi programów, filmy instruktażowe oraz informacje o prowadzanych przez CAD Projekt K&A szkoleniach i aktualizacjach oprogramowania).
 
Ciekawe funkcjonalności – projektowanie wnętrz kuchennych
 
Za pomocą programów CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO można projektować kuchnie w oparciu o gotowe zestawy szafek kuchennych największych polskich i zagranicznych producentów lub wykorzystując własnoręcznie zaprojektowane meble. Zintegrowany z tymi programami Moduł Tworzenia i Edycji Własnych Szafek to idealne narzędzie do realizacji pomysłów na nietypowe zabudowy meblowe. Umożliwia on w szybki i prosty sposób, bo w oparciu jedynie o wybrane typy szafek i podane wymiary, tworzenie baz niestandardowych mebli kuchennych. Zapisane w nim modele są od razu gotowe do wykorzystania w tworzonym projekcie wnętrza. Oprócz funkcji tworzenia od podstaw i edycji indywidualnych szafek, moduł umożliwia również edytowanie gotowych mebli kuchennych z baz producentów.
 
Innym ciekawym udogodnieniem, przydatnym w opracowywaniu projektów kuchni, jest optymalizacja cięć płyt meblowych możliwa za pomocą programu CAD Rozkrój 3.X. Program w oparciu o zaawansowane technologie komputerowe, rozmieszczając poszczególne formatki tak, by zostało jak najmniej niewykorzystanej powierzchni, planuje optymalne wykorzystanie surowca. Minimalizuje to koszty, oszczędza czas oraz pracę wielu pracowników.


 
To, co wyróżnia programy CAD Projekt K&A, i co stanowi o ich przewadze konkurencyjnej na rynku oprogramowania do projektowania, to obszerne, cyklicznie aktualizowane bazy modeli 3D oraz bazy materiałów i okładzin. Bazy zawierają cyfrowe katalogi produktowe największych polskich i zagranicznych producentów mebli, sprzętu AGD, armatury i ceramiki, płytek ceramicznych, materiałów wykończeniowych i wielu innych. Niektóre z nich zawierają uniwersalne modele najciekawszych produktów dostępnych na polskim rynku, pieczołowicie wyselekcjonowane przez projektantów – użytkowników programów CAD Projekt K&A, które umożliwiają szczegółowe zaplanowanie najdrobniejszych detali we wnętrzu. W programach CAD Kuchnie Max 6.X, jak i CAD Decor PRO można również komponować własne bazy modeli, konwertując pliki 3D w wielu popularnych formatach (m.in. DWG, DXF, CTM, SKP) za pomocą Konwertera 3D. Nowe elementy można wstawić do tworzonego projektu, a następnie dowolnie zmienić ich wymiary, kolor, fakturę i inne właściwości. Użyte modele są automatycznie uwzględniane w końcowej  wycenie.
 
Zobacz:  Nowa baza modeli 3D od CAD Projekt K&A 

Programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO zawierają również Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych. To unikalna funkcjonalność, która umożliwia nanoszenie, edycję oraz optymalizację użycia płytek ceramicznych i innych materiałów. Wykorzystując samodzielnie dodane okładziny lub gotowe bazy producentów (m.in. firm Ceramika Paradyż, Ceramstic, Tubądzin, Barlinek, Incana) można tworzyć kreatywne, efektowne aranżacje, które podnoszą jakość i szczegółowość całego projektu.

Zobacz: Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni (cz.2)
 
Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania wnętrz jest w stanie usprawnić i skrócić czas przygotowania projektu. To również idealnie narzędzie do przekonującego, sugestywnego prezentowania autorskich pomysłów. Dobrym tego przykładem są programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO, które oferują unikalne funkcje i wnoszą nową jakość do tworzenia oraz prezentowania projektów kuchni. 

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl

Dołącz do dyskusji