kuchnieportal

Biała kuchnia w połysku wykonana przez studio MebleActiv ?Realizacją miesiąca?!

Biała kuchnia w połysku wykonana przez studio MebleActiv ?Realizacją miesiąca?!

Mały metraż z jakim zazwyczaj mamy do czynienia w kuchniach blokowych można nowocześnie i funkcjonalnie zaaranżować, przemieniając niezbyt przestronne wnętrze kuchenne w główny atut mieszkania. Udowadnia to realizacja projektu studia MebleActiv z Radomska, która wygrała nasz marcowy konkurs na najciekawszy projekt kuchenny miesiąca.
 

Jasne meble kuchenne – szczególnie te w połysku, odbijają światło optycznie powiększając pomieszczenie. Białe fronty lakierowane na wysoki połysk to zatem zdecydowanie dobry wybór w przypadku niewielkich kuchni – radzi Pan Robert Pasak właściciel studia MebleActive z Radomska.

Zwycięska aranżacja powstała w apartamencie w Warszawie. Niewielkie pomieszczenie zaprojektowano tak, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń, w której wygodnie jest się poruszać i wykonywać wszystkie czynności kuchenne. Projektanci ze studia MebleActiv zastosowali zabudowę od podłogi po sufit, dzięki czemu kuchnia pomimo niewielkiego metrażu mieści niezbędne sprzęty AGD i posiada dużą ilość szafek na przechowywanie produktów spożywczych. Wyspa kuchenna z płytą grzewczą umiejscowiona na środku pomieszczenia tworzy dodatkowy blat roboczy, przy którym można swobodnie przygotowywać potrawy. Zgodnie z zasadami ergonomii prac kuchennych płyta grzewcza, lodówka oraz zlewozmywak tworzą „trójkąt roboczy”, czyli funkcjonalną strefę przechowania i przygotowywania posiłków.

W aranżacji zastosowano najnowocześniejsze wyposażenie i akcesoria meblowe. Fronty mebli otwierają się za pomocą mechanicznego wspomagania otwierania TIP-ON firmy Blum – otwieranie odbywa się za pomocą dotyku. Dzięki czemu możliwe było zastosowanie mebli bez uchwytów. Dla komfortu użytkowników kuchni zastosowano także system podnośników Aventos Blum wspomagający otwieranie szafek górnych – opowiada o projekcie Pan Robert Pasak
 
Proste linie frontów, brak uchwytów, monochromatyczna biel od podłogi po sufit w połączeniu z wysokiej klasy sprzętem AGD tworzą efektowną, nowoczesną aranżację. Awangardowy charakter aranżacji podkreśla dodatkowo lakierowana mata imitująca skórę aligatora w kolorze czarnym, umiejscowiona pomiędzy blatem roboczym a szafkami wiszącymi na ścianie.
 

Ta kuchnia to wspólny projekt inwestora oraz naszego studia. W swej pracy jesteśmy otwarci na sugestie i pomysły naszych klientów, dzięki czemu tworzymy unikalne aranżacje, które odzwierciedlają potrzeby i gusta odbiorców naszych usług – podkreśla Pan Robert Pasak.

Zobacz: MebleActiv

9 komentarzy
zytka
22 maja 2014, 16:48
7/0

Naprawdę pomysłowo zaprojektowane. Wygląda zacnie;-)))

Eliza
27 maja 2014, 23:56
9/1

Porównując z niektórymi realizacjami pokazanymi przez inne firmy ta kuchnia faktycznie się wyróżnia. Na pewno profesjonalne zdjęcia robią dobry efekt ale kuchnia faktycznie zaprojektowana lekko i z pomysłem. Projektant nie jest amatorem.

tymon
1 kwietnia 2015, 20:42
2/0

Bardzo przyjemna!!!!

agiss
1 lipca 2016, 09:06
0/0

Zacna!!

Dołącz do dyskusji