Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuchnie na wymiar - co nalezy wiedzieć
28-12-2013, 00:31 AM
Kuchnie na wymiar - co nalezy wiedzieć
Czeka mnie zakup kuchni na wymiar. Proszę o rady co należy wiedzieć w tej kwestii zanim się udam do firmy, która mi to zrobi. Domyślam się ze muszę mieć wymierzone miejsce ujścia kanalizacji. Czy coś jeszcze? Proszę o Wasze doświadczenia w tej kwestii, tak aby ustrzec się ewentualnych błędów, no i trochę patrzeć firmie na ręce Oczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-12-2013, 15:04 PM
RE: Kuchnie na wymiar - co nalezy wiedzieć
Przede wszystkim wymierz ściany, wejście, okno, wysokość pomieszczenia. Jak chcesz mieć funkcjonalną kuchnie to nie ograniczaj projektanta
umiejscowieniem przyłączy. Rura 20 cm w prawo czy w lewo może czasami dużo zmienić. Zastanów się nad wentylacją w pomieszczeniu.
Jeśli masz kanał wentylacyjny do którego można podłączyć okap to również dobrze zmierzyć jak jest umiejscowiony. Marzy ci się blat
pod oknem? , to wymierz na jakiej wysokości jest wnęka okienna od podłogi. Jednym słowem, im więcej szczegółów tym dokładniejszy projekt.
Twoje pomieszczeni na pewno nie jest idealnie równe, chodzi o kąty, piony. Możesz sam to zmierzyć, ale na pewno takie rzeczy powinna
zmierzyć firma na pomiarze.... bez kątownika i poziomicy nie wpuszczaj do chałupy Oczko
05-02-2014, 10:45 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2014 00:58 AM przez admin.)
Zwróć uwagę na wysokość montowanych sprzętów typu kuchenka czy mikrofalówka - ja trochę za wysoko zamontowałem mikrofalówkę i czasem ciężko wyciągnąć talerz zupy jak jest po brzegi wypełniony. Dla wszystkich z Krakowa i okolic polecam firmę drewmax-meble
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-03-2014, 14:50 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2014 15:41 PM przez pracownia.mebli.)
Najlepiej będzie jednak zaprosić na pomiar firmę stolarską - a może i nawet z dwie - trzy. A typowi projektanci czasem mogą sporo krwi napsuć... U nich wszystko dobrze - pieknie wygląda na papierze i klient płaci od 50zł w gore za metr, a gdy przyjeżdza firma stolarska okazuje się że to się nie zmieści, tamto trzeba przestawić, coś jeszcze innego nie można w danym miejscu zamontować itp oczywiście zdarzają się projektanci "z głową" ale w mojej karierze było ich około 30-40%.
30-03-2015, 07:35 AM
A samemu też można sobie zrobić takie meble?nie wiem czy dobra piła jak tu wystarczy czy lepiej jednak zatrudnić do tego fachowca?
07-04-2015, 12:00 PM
Dokładne wymiary pomieszczenia, kanalizacja, jak duzy będzie zlew, piekarnik, lodówka, kuchenka itp. wszystkie swoje preferencje co do kuchni - kolor, uchwyty, zawiasy.

Meble na miarę Twojego domu - http://stokan.pl/
14-04-2015, 16:26 PM
No i przede wszystkim trzeba ufać osobie projektującej naszą kuchnię, ponieważ zazwyczaj ona wie co robi.
07-06-2015, 13:14 PM
no musi się wsyzstko zgadzać, żeby nie było że później meble się nie zmieszczą

http://superzespol.pl/tu-ju-bylimy/kujaw...rskie.html - zaprasza zespół muzyczny Damy Radę
01-08-2015, 14:16 PM
Bądź świadomy tego że gdy zamawiasz kuchnię pod wymiar to możesz mieć trochę stresu. Np z kolorem zamówisz dany numer i przyjdzie ten sam ale w tragicznie różniącym się odcieniu. I tylko dlatego że przyszłą inna bela. To o tym trzeba pamiętać. Myślę ze kupując kuchnię od wymiar to warto poszukać inspiracji na internecie. ciekawe propozycje znalazłam na tej stronie:http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/kuchnie.html. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla Ciebie.
26-01-2016, 23:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2016 00:15 AM przez roma meble.)
Z mojego doświadczenia w pomiarach wynika jeden zasadniczy błąd jaki popełniają klienci. Najpierw robią remont pomieszczenia a później dopasowują się z meblami. Oczywiście da się później wszystko zrobić ale po co? Mnie też niebawem czeka budowa domu i już na etapie projektu mam przemyślana budowę kuchni. Zabudowa kuchenna będzie służyła przez lata dlatego należy wykonać ją zgodnie z zasadami ergonomii w kuchni i tzw. zasadą trójkąta. W kuchni poruszamy się po trójkącie między strefą przechowywania, przygotowania i gotowania, dlatego aby użytkowanie było przyjemne i nie przysparzało robienia zbędnych kilometrów należy ją odpowiednio zaprojektować. Wszystkie kanały i przyłącza umiejscowić tam gdzie trzeba. Moim zdaniem najlepiej zaprosić doświadczonego stolarza na pomiar, który w większości przypadków i tak jest darmowy. Taka osoba korzystając ze swojego doświadczenia podpowie nam co i gdzie powinno się znajdować, jakich materiałów użyć, jakie systemy zamontować. W kuchni spędzamy dużo czasu dlatego warto troszkę więcej poświęcić go na dobre zaplanowanie jej wcześniej. Nasza ostatnia kuchnia http://www.romameble.pl/verona/

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości