kuchnieportal

Kompaktowe AGD do niewielkiej kuchni

Kompaktowe AGD do niewielkiej kuchni

W przypadku małych kuchni odpowiedni dobór AGD jest szczególnie wymagającym zadaniem. Niewielki metraż stwarza ograniczenia aranżacyjne i wymaga rozsądnego gospodarowania niemalże każdym centymetrem  powierzchni. Jakie AGD najlepiej sprawdzi się w małej kuchni i jak pogodzić jego kompaktową budowę z funkcjonalnością?

Fot. Ekspres wolnostojący JURA A9   

Lodówka i piekarnik do niewielkiej kuchni – wolnostojące czy do zabudowy? 

Jednym z podstawowych kryteriów podziału sprzętu AGD jest sposób jego montażu. Do wyboru mamy modele wolnostojące i do zabudowy. W przypadku dużego AGD, takiego jak lodówka bądź piekarnik mniej miejsca zajmują sprzęty do zabudowy.
?

  • Lodówka powinna być dobierana pod kątem ilości domowników i zwyczajów żywieniowych (czy domownicy często jedzą poza domem). Wskazane jest, aby na jedną osobę przypadało co najmniej 120 l pojemności chłodziarki, a na każdą kolejną – następne 30 l. Jednak w przypadku niewielkich kuchni te wytyczne musimy pogodzić z ograniczeniami wynikającymi z metrażu. Lodówki do zabudowy są mniejsze niż modele wolnostojące. Ich szerokość i głębokość zazwyczaj nie przekracza 55 cm, wysokość 177 cm, natomiast średnia pojemność chłodziarki wynosi 190-200l. Jeżeli zależy nam na lodówce o większej pojemności, możemy wybrać modele wolnostojące, jednak zabiorą one więcej przestrzeni kuchni.    


Fot. SUB-ZERO

Oryginalnym rozwiązaniem do małej kuchni jest chłodziarka podblatowa marki SUB-ZERO, która jest znacznie niższa niż standardowe modele. Szuflady chłodnicze montowane są poniżej linii blatu a miejsce, które zazwyczaj przeznaczone jest na lodówkę, możemy w pełni zabudować szafkami. Chłodziarka podblatowa SUB-ZERO dostępna jest w rozmiarze: 762 mm szer. x 876 mm wys. x 610 mm gł.
?

  • Piekarnik wolnostojące zazwyczaj mają 50 lub 60 cm szerokości. Natomiast standardowa wysokość i szerokość modeli do zabudowy wynosi 59.5 cm. Ponadto piekarnik do zabudowy – w odróżnieniu do kuchenki wolnostojącej – możemy umiejscowić na różnej wysokości, nie tylko przy podłodze. Ułatwia to korzystanie z niego, a także daje większą swobodę aranżowania niewielkiej kuchni.

Duże AGD do zabudowy lepiej sprawdza się również pod względem estetycznym – pozwala zachować jednolity wygląd zabudowy, dzięki czemu niewielka kuchnia zyskuje uporządkowany i przejrzysty charakter.

Kompaktowe_AGD_piekarnik_BEKO.jpg
Fot. BEKO
   

Ekspres do kawy do niewielkiej kuchni 

Natomiast w przypadku małego AGD to sprzęty wolnostojące lepiej wpisują się w wymagania niewielkiej kuchni. Ekspresy do zabudowy nie zajmują miejsca na blacie roboczym, jednak zabierają przestrzeń, którą moglibyśmy przeznaczyć na dodatkową półkę. Ponadto zajmują więcej miejsca niż ich wolnostojące odpowiedniki, np. wymagania instalacyjne ekspresu do zabudowy Siemens CT636LES1 wynoszą 44,9 cm wys., 55,8 cm szer., 35,6 cm gł, podczas gdy jeden z najmniejszych, w pełni zautomatyzowanych ekspresów wolnostojących marki JURA: model A9 ma zaledwie 32,3 cm wys., 23,9 cm szer. i 44,5 cm gł.

Ekspres A9 to bardzo ciekawy przykład połączenia niewielkiej, kompaktowej budowy z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Charakteryzuje się on nowoczesnym, prostym wzornictwem. Jego stylowy, niemal purystyczny wygląd sprawia, że harmonijnie wkomponuje się on w wystrój niewielkiej kuchni, nie obciążając jej wizualnie. Jednocześnie model A9 jest bardzo prosty w obsłudze, co zapewnia czytelny i intuicyjny ekran dotykowy. Umożliwia on przygotowanie ulubionej kawy za dotknięciem ekranu – mielenie ziaren czy spienianie mleka odbywa się w pełni automatycznie. Ten niewielki, kompaktowy ekspres oferuje nam również bardzo szerokie spektrum specjałów kawowych, których przygotuje aż 12, w tym klasyczne espresso i ristretto czy latte macchiato z delikatną, lekką jak piórko mleczną pianką, jak również latte macchiato doppio i cappuccino doppio dla miłośników bardziej aromatycznych specjałów z dodatkiem mleka i pianki mlecznej.

Kompaktowe_AGD_do_niewielkiej_kuchni.jpg
Fot. Ekspres wolnostojący JURA A9   

Tym co dodatkowo wyróżnia ekspres A9 (oraz inne ekspresy JURA) jest Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.). To innowacyjna technologia opracowana i wdrożona przez inżynierów JURA, która optymalizuje czas ekstrakcji. P.E.P sprawia, że nawet krótkie specjały kawowe, takie jak espresso i ristretto zyskują wyjątkowo intensywny smak i aromat. Długość procesu i ilość wody dostosowane są bowiem do ilości mielonej kawy. 

Zobacz kompaktowy ekspres JURA A9

AO 19.09.2016


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Qira
21 października 2016, 10:33
0/0

Ja kawy nie pije wiec ekspres do kawy zamienilam na mikser skladany 😀 Sprzet do malenkich nie nalezy, ale jego funkcje zastepuja kilka innych urzadzen. Takie wielofunkcyjne sprzety, ktore pieknie wygladaja mozna dostac od morphy richards. Moj toster od nich robi furore wsrod znajomych ;D

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95