kuchnieportal

Bliżej natury – ściana z roślin w kuchni!

Rośliny to naturalna ozdoba wnętrza. Ożywiają aranżację oraz są jej radosnym akcentem. Ponadto pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. W kuchni roślinny pojawiają się zazwyczaj w formie kwiatów doniczkowych lub ziół. Urządzając wnętrze możemy zdecydować się jednak na bardziej oryginalne rozwiązanie, czyli ścianę z roślin. 

Bliżej_natury_ściana_z_roślin_w_kuchni.jpg

Ogrody wertykalne to nietuzinkowy pomysł na zaaranżowanie przestrzeni nad blatem kuchennym oraz innych fragmentów ścian. Takie rozwiązanie proponuje firma JUKO green design, w której ofercie znajdziemy zielone ściany wykonane z mchu, traw oraz z roślin (dobieranych według życzenia klienta oraz możliwości danego pomieszczenia). 

Ściany z mchu 

Ściany z mchu powstają z trzech gatunków: chrobotka reniferowego, mchu poduszkowego oraz z mchu leśnego. Poddawane są one procesowi zasolenia, który zabezpiecza je przed rozrastaniem oraz przyciąganiem owadów. Ściany wykonane z mchu są niekłopotliwe w pielęgnacji – nie wymagają przycinani i podlewania (należy im jedynie zapewnić wilgotność powietrza na poziomie 40%). 

Bliżej_natury_ściana_z_roślin_w_kuchni_2.jpg

Nie powinny być one wystawione na oddziaływanie promieni słonecznych, dlatego sprawdzą się również w zacienionych kuchniach czy w oddalonych od okna obszarach wnętrza. Należy przy tym pamiętać, aby ściana z mchu nie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie płyty grzewczej i otwartego źródła ognia, ponieważ wysokie temperatury prowadzą do przesuszenia roślin oraz mchów (w takim przypadku można ją zregenerować za pomocą nawilżacza powietrza).

Bliżej_natury_ściana_z_roślin_w_kuchni_3.jpg  Bliżej_natury_ściana_z_roślin_w_kuchni_4.jpg
 
Mchy z oferty JUKO green design dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Ponadto mogą być układane w dowolne kształty, co pozwala tworzyć niepowtarzalne kompozycje i wyeksponować oryginalność tego typu aranżacji. Oprócz walorów estetycznych, ściana z mchu posiada również praktyczne zalety:
?

  • działa jak naturalny filtr, który pochłania szkodliwe toksyny;
  • absorbuje dźwięk;
  • posiada właściwości antyalergiczne;
  • wyrównuje wilgotność w powietrzu.

W przypadku zabrudzeń mech wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką.

Bliżej_natury_ściana_z_roślin_w_kuchni_5.jpg

Ściany z trawy i innych roślin

Ściany z trawy i innych roślin również poddawane są procesom stabilizacji, dzięki czemu mogą być niemal dowolnie formowane. Ponadto, podobnie, jak konstrukcje z mchu, nie wymagają dużego nakładu pracy. Nie muszą być podlewane, nawożone ani podcinane.

Roślinne kompozycje mocowane są bezpośrednio do ściany o dowolnej wielkości bądź panelu oddzielającego górną i dolną część zabudowy (rośliny stabilizowane, mchy oraz trawy można przytwierdzać bezpośrednio do płyt meblowych, MDF, PCV HDF oraz innych). Alternatywnie, zamiast całej ściany ozdobionej ogrodem wertykalnym, możemy zastosować pojedynczy obraz wypełniony mchem, trawą lub inną rośliną. 

Bliżej natury_ściany_z_roślin_12.jpg

Fot. JUKO Green Design

AO
19.07.2016

5 komentarzy

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Joli
19 lipca 2016, 11:52
0/0

Nie wpadłabym na take pomysł, niezłe 🙂

kuchenny
19 lipca 2016, 11:54
1/0

Wygląda niesamowicie. Ciekawe jak w użytkowaniu

oli
21 lipca 2016, 21:01
1/0

super!

Żaneta
11 sierpnia 2016, 15:24
4/0

A co jak mech zachlapie się od zlewu albo ubrudzi ?

Marta
23 sierpnia 2016, 21:22
1/0

Wygląda to bardzo oryginalnie! 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95